Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Prerušili aj Premier League. Zdravie je priorita, poznamenal šéf súťaže

Tammy Abraham (vpravo) z Chelsey Londýn a David Luiz z Arsenalu Londýn v zápase 20. kola anglickej Premier League Arsenal Londýn - Chelsea Londýn. (Autor: Ian Walton TASR/AP)
SITA|13. mar 2020 o 12:44

Premier League už bola poslednou veľkou európskou súťažou, ktorá sa mala hrať.

BRATISLAVA. Šíriaci sa koronavírus po talianskej Serie A, španielskej La Lige, nemeckej I. bundeslige a francúzskej Ligue 1 prinútil urobiť zodpovedné opatrenia aj zástupcov anglickej Premier League.

Vedenie súťaže v piatok napoludnie stoplo všetky stretnutia aktuálneho ročníka 2019/2020 do 3. apríla. Krátko predtým v Anglicku pristúpili k pozastaveniu nižších anglických futbalových súťaží.

Ak to podmienky a odporúčania lekárov dovolia, v Premier League by sa opäť mohli otvoriť brány štadiónov 4. apríla.

"V tejto bezprecedentnej situácii úzko spolupracujeme s našimi klubmi, vládou, Futbalovou asociáciou a organizáciou English Football League. Môžeme všetkých ubezpečiť, že zdravie a blaho hráčov, zamestnancov a fanúšikov sú naša priorita.

Predovšetkým by sme chceli, aby sa čo najskôr zotavili Mikel Arteta, Callum Hudson-Odoi a všetci, ktorých sa ochorenie COVID-19 dotklo," poznamenal na webe Premier League generálny riaditeľ Richard Masters.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Súvisiace články