Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Kopúnek: Môj odchod z Bari je úplný nezmysel

Kamil Kopúnek (Autor: SITA)
SITA|24. nov 2011 o 12:15

V talianskych médiách sa objavili správy o tom, že členovi širšieho kádra slovenskej futbalovej reprezentácie Kamilovi Kopúnkovi hrozí "vyhadzov" z druholigového klubu AS Bari.

BARI. Dvadsaťsedemročný odchovanec Spartaka Trnava dostal červenú kartu v sobotňajšom domácom zápase 16. kola druhej najvyššej talianskej súťaže proti Sampdorii (1:1) už po štrnástich minútach pobytu na ihrisku.

Kopúnek zasiahol do stretnutia z pozície striedajúceho hráča v 57. min. Práve tento fakt mal byť spolu so skutočnosťou, že do kádra Bari sa vrátil José Ignacio Castillo dôvodom

Vyhadzov je nezmyslom, tvrdí futbalista

ukončenia spolupráce s účastníkom lanského svetového šampionáte v Juhoafrickej republike. "Tak to je úplný nezmysel! Výmysel talianskych novinárov."

"Nikto v klube mi nič také nespomínal. Serie B je veľmi ´ostrá´ súťaž, v každom kole je niekoľko červených kariet. Aj my sme ostatné tri zápasy dohrávali oslabení o vylúčeného hráča."

"Keby ma chceli vyhodiť za červenú kartu, neviem, čo by robili s Forestierim, ktorého rozhodca vylúčil už po dvoch minútach. No a príchod Castilla do kádra znamená len toľko, že sa nám zranil Marcos de Paula a Castillo ho jednoducho nahradí."

"Začal s nami trénovať a zrejme dostane aj príležitosť v zápasoch. Je to klasická náhrada útočníka za útočníka. V Taliansku je to tak, že klub okrem stabilných hráčov k dispozícii ešte osem ďalších futbalistov, ktorí sa pripravujú individuálne, a keď je to potrebné, prídu pomôcť mužstvu."

"Takže ani z toho pohľadu mi nehrozilo žiadne vylúčenie z kádra. To si jednoducho niekto z novinárov vymyslel, aby mal o čom písať, v Taliansku je to bežná prax," povedal Kamil Kopúnek vo štvrtok predpoludním pre agentúru SITA.

Prísny verdikt rozhodcu

Autor víťazného gólu proti Talianom na MS 2010 (3:2) dostal od disciplinárnej komisie za vylúčenie jednozápasový dištanc.

Aj to hovorí o tom, že jeho zákrok posúdil rozhodca príliš prísne, zvyčajne býva trest za vylúčenie bez predchádzajúcej žltej karty minimálne dvojzápasový.

"Dostal som dištanc len na jedno stretnutie. Protihráč ten môj zákrok prifilmoval, nemal som dostať červenú kartu. Disciplinárka po zhliadnutí záznamov zrejme uznala, že to nebolo také hrozné, aj preto ten menší trest pre mňa," opísal okolnosti svojho vylúčenia defenzívny stredopoliar, ktorý však v Bari nastupoval zo začiatku tejto sezóny na pravej strane obrany a v súčasnosti dostáva príležitosti na kraji záložnej formácie.

"Máme dosť nabitý káder, je tu pretlak na každom poste, takže tréner nás dosť rotuje. Záleží aj od súpera, proti ktorému hráme. Ja dostávam príležitosti, aj keď nehrávam pravidelne celé zápasy," pokračoval Kamil Kopúnek.

AS Bari je v druhej najvyššej talianskej súťaži po 16 kolách v tabuľke na dvanástej pozícii s 15-bodovým mankom na vedúci FC Turín, má však vysoké ambície: "Naším cieľom je vrátiť sa do troch rokov do Serie A. Kvalitu na to máme, verím, že sa nám to podarí."

Bývalému hráčovi Saturnu Moskovská oblasť a Spartaka Trnava sa nedávno narodil syn. Kopúnek však nemá na rodinu veľa času, manželka so synom Marcusom sú na Slovensku a on sa riadi prísnym režimom profesionálneho futbalistu.

"Máme strašne nabitý program, takže nestíham ísť na Slovensko. Akurát po pôrode som dostal krátke voľno, aby som ich išiel na chvíľu pozrieť. Už sa teším na sviatky, cez Vianoce strávim aspoň pár dní s rodinou. Manželka to má ťažké, ale zatiaľ to zvláda perfektne," dodal slovenský reprezentant, ktorého meno sa nachádza na súpiske pre štvrtkový duel 4. kola Talianskeho pohára proti FC Janov, čo tiež svedčí o tom, že v klube naďalej počítajú s jeho službami.

Súvisiace články