Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Kopecký po desiatich rokoch opúšťa NHL. Bude hrať v Česku

V NHL si Tomáš Kopecký (vpravo) naposledy obliekal dres Floridy Panthers. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 22. okt 2015 o 17:36

Pred začiatkom sezóny si nevybojoval zmluvu v klube NHL Chicago Blackhawks. Tomáš Kopecký bude v kariére pokračovať v Európe. Dohodol sa s Třincom.

TŘINEC. Slovenský hokejový útočník Tomáš Kopecký opúšťa zámorskú NHL a mieri do tímu českého extraligistu z Třinca. S vedením českého vicemajstra sa dohodol na viacročnej zmluve.

Tomáš Kopecký opúšťa NHL po desiatich rokoch.

Informáciu priniesol český server hokej.cz s odvolaním sa na Vladimíra Vůjteka mladšieho zo spoločnosti Eurohockey Services, ktorá hráča zastupuje.

"V hre bolo viacero ponúk, ale Tomáš sa rozhodol pre Třinec. Obe strany sa dohodli na viacročnej zmluve," citoval hokej.cz Vůjteka.

lightning_panthers_hockey598175229594_r6362_res.jpg

V NHL si Tomáš Kopecký (vľavo) naposledy obliekal dres Floridy Panthers. FOTO - TASR/AP.

Po desiatich rokoch v zámorí sa skúsený útočník sťahuje do Európy. "Registrovali sme záujem z KHL, ozvali sa aj kluby zo Švajčiarska. S konkrétnou ponukou prišiel Třinec a návrh klubu Tomáša oslovil," prezradil Vůjtek ml.

"Třinec má ambície a veľmi silný káder. Tomáš v uplynulých dňoch absolvoval osobné stretnutie s viceprezidentom klubu Janom Czudkom," dodal.

V NHL dával Tomáš Kopecký góly naposledy za Floridu Panthers.

Podľa hráčovho zástupcu zohrala dôležitú úlohu aj skutočnosť, že Třinec sa nachádza neďaleko Trenčína, odkiaľ Kopecký pochádza.

Slovák mal ambíciu zostať v zámorskej profilige. V prípravnom období si však nevybojoval zmluvu v klube Chicago Blackhawks, v ktorom bol na skúške.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články