Kluby v Nigérii dostali za bláznivé výsledky dištanc 10 rokov

TASR|23. júl 2013 o 20:14

Nigérijská futbalová federácia nadelila tresty aj za bláznivé skóre 79:0.

LAGOS. Nigérijská futbalová federácia (NFF) udelila štyrom klubom, ktoré sa dohodli na zmanipulovaných výsledkoch s bláznivým skóre 79:0 a 67:0, dištanc na 10 rokov vo všetkých súťažiach.

Dva nigérijské amatérske futbalové kluby sa poriadne "okatým" spôsobom prebojovali do vyššej profesionálnej súťaže. Plateau United Feeders a Police Machine potrebovali v poslednom kole vyhrať obrovským rozdielom a podarilo sa im to.

Tím Plateau vyhral nad FC Akurbou 79:0, a Police Machine zdolal mužstvo FC Babayaro 67:0. Z postupu sa však už tešiť nebudú.

Futbalisti Plateau United údajne strelili v snahe postúpiť do 3. ligy, ktorá je najnižšou profesionálnou súťažou v krajine, 72 gólov v druhom polčase. V priemere to vychádza, že domáci hráči skórovali každých 40 sekúnd.

V ďalšom zápase zaznamenali hráči Police Machine v druhom polčase proti Babayaro FC 61 gólov, pretože im nestačilo vedenie 6:0 po prvom dejstve.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Kluby v Nigérii dostali za bláznivé výsledky dištanc 10 rokov