Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Klopp dostal netradičnú prosbu od desaťročného fanúšika United, odpísal mu

Jürgen Klopp. (Autor: Kerstin Joensson TASR/AP)
SITA|22. feb 2020 o 10:28

Chlapca trápi dominancia Liverpoolu.

BRATISLAVA. Tréner futbalistov anglického klubu FC Liverpool Jürgen Klopp dostal netradičný list od 10-ročného fanúšika konkurenčného Manchestru United.

Chlapec menom Daragh Curley v ňom 52-ročnému koučovi popísal, akú frustráciu spôsobuje priaznivcom United tohtosezónná dominantnosť Liverpoolu na anglickej ligovej scéne. Na Kloppa sa dokonca obrátil s netradičnou prosbou.

"Liverpool vyhráva príliš mnoho zápasov. Ak zvíťazíte v ďalších deviatich dueloch, budete mať najlepšiu sériu v histórii anglického futbalu. Byť fanúšikom Manchestru United je tak veľmi smutné.

Chcel by som vás poprosiť, aby ste v najbližšom stretnutí prehrali. Mali by ste dovoliť protivníkom strieľať góly. Dúfam, že som vás presvedčil, aby ste nevyhrali Premier League alebo aspoň najbližší zápas," napísal Daragh Curley vo svojom liste.

Chlapec však nečakal, že mu nemecký tréner odpíše. Niekdajší kouč Dortmundu či Mainzu si dal námahu a mladému podporovateľovi veľkého rivala vlastnoručne odpísal.

"Bohužiaľ, nemôžem splniť tvoju prosbu. Mojou úlohou je urobiť všetko pre to, aby Liverpool vyhral, pretože ľudia na celom svete si to želajú. Nemôžem ich sklamať.

Manchester United má veľké šťastie, že má fanúšika ako si ty. Aj keď si naše kluby navzájom konkurujú, medzi nami existuje veľká úcta. A o tom je futbal," odpísal Jürgen Klopp.

Súvisiace články