Martin Kližan postúpil v Casablance už medzi najlepšiu osmičku. (Autor: TASR/AP)

Kližan má už teraz istotu nezdanenej prémie 12 990 eur. K tomu si pripíše minimálne 45 bodov do rebríčka.

Casablanca (494 310 eur, antuka) - 2. kolo:

M. Kližan (SR-2) - Dustin Brown (Nem.) 6:4, 4:6, 7:6 (5)

/za 127 minút/

CASABLANCA. Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji v marockej Casablance. V stredajšom dueli 2. kola zdolal Nemca Dustina Browna po tuhom boji za 127 minút 6:4, 4:6 a 7:6 (5).

Dvadsaťpäťročný Bratislavčan získal prvý set premenením druhého setbalu. V druhom využil jeho súper hneď prvý. V treťom sete rozhodoval tajbrejk.

Kližan prehrával už 2:4. Zabojoval, zmobilizoval svoje sily. A duel dotiahol do víťazného konca.

Jeho súperom vo štvrťfinále bude víťaz neskoršieho súboja Carlos Berlocq (Arg.) - Nicolás Almagro (Šp.).

Slovák má už teraz istotu nezdanenej prémie 12 990 eur. K tomu si pripíše minimálne 45 bodov do rebríčka.