Mal porušiť pravidlá o stávkovaní, prípad anglického obrancu stopla FIFA

Kieran Trippier v drese anglickej reprezentácie. (Autor: TASR/AP)
SITA|3. jan 2021 o 11:49

Mal poskytnúť informácie o prestupe.

BRATISLAVA. Desaťtýždňový trest pre obrancu Atlética Madrid Kierana Trippiera za porušenie pravidiel stávkovanie bol pozastavený.

Španielske médiá informujú, že aktuálny líder La Ligy podal námietku voči trestu spred Vianoc, a preto 30-ročný anglický reprezentant môže až do vyriešenia celého prípadu hrávať za svoj madridský klub.

Trest od Anglickej futbalovej asociácie (FA) vzťahujúci sa aj na zahraničné súťaže pozastavil riadiaci orgán svetového futbalu FIFA.

Trippier sa mal dopustiť až siedmich porušení pravidiel stávkovania v súvislosti s jeho prestupom z Tottenhamu do Atlética v júli 2019.

Vyslúžil si za to aj pokutu 77 000 eur. Hráč všetko popiera. Tvrdí, že v zmienenom období nestávkoval a už vôbec sa pritom neobohatil.

Španielske zdroje však informujú, že hráč mal len poskytnúť informácie blízkym osobám o prestupe do Španielska a tie na tom mali finančne profitovať.

Anglický krajný obranca a 25-násobný reprezentant už chýbal v zostave Atlética deň pred Silvestrom vo víťaznom súboji proti Getafe (1:0). Predtým odohral v lige plnú minutáž vo všetkých trinástich súbojoch.

Súčasný stav udalostí znamená, že Trippier by mohol byť trénerovi Diegovi Simeonemu k dispozícii v nedeľňajšom zápase na trávniku Deportiva Alavés.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: