Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Kazár nenastúpi v miešaných štafetách na MS, doliečuje sa

Tréner reprezentácie Juraj Sanitra chce Mateja Kazára šetriť na individuálne súťaže. (Autor: TASR)
SITA|4. mar 2015 o 08:38

Kazár je po chorobe. "Aj preto ho budeme v úvode šampionátu šetriť, aby bol stopercentne pripravený na individuálne súťaže," hovorí tréner Juraj Sanitra.

KONTIOLAHTI. Štvorica Jana Gereková, Paulína Fialková, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš by mala reprezentovať Slovensko vo štvrtkových miešaných štafetách. Tie budú úvodnou disciplínou MS v biatlone vo fínskom Kontiolahti.

Z Fínska o tom informoval reprezentačný tréner mužov a vedúci výpravy SR Juraj Sanitra.

"Matej Kazár je po chorobe, stále si doliečuje prechladnutie. Aj preto ho budeme v úvode šampionátu šetriť, aby bol stopercentne pripravený na individuálne súťaže," vysvetlil Sanitra.

Počasie je iné, ako čakali

Slováci sa presunuli do dejiska majstrovstiev sveta v pondelok letecky z Budapešti. Servisné autá sa vybrali do Kontiolahti už o deň skôr. Piati muži a štyri ženy si v utorok zatrénovali na súťažných tratiach.

"Počasie je zatiaľ iné, ako sme očakávali. Privítalo nás teplo a pomerne ťažký sneh. A oproti skúsenostiam z minulosti nie až taký silný vietor," informoval Sanitra.

"Zaujímavosťou je, že bývame v tom istom hoteli Julie ako pred 16 rokmi na MS. Vtedy Martina Schwarzbacherová vybojovala historickú striebornú medailu v stíhacích pretekoch," spomínal z dejiska reprezentačný tréner.

"Spomienky sú to pekné, ale nezaregistroval som nejaké emócie. Sústredíme sa na to, aby sme odviedli na šampionáte čo najlepšiu prácu.“

Tromfom Gereková

Tromfom slovenskej výpravy v Kontiolahti (5.- 15. marca) by mala byť Jana Gereková. Tridsaťročná Liptáčka sa v aktuálnej sezóne Svetového pohára stala pri neúčasti tehotnej Anastasie Kuzminovej líderkou tímu.

Štyrikrát dosiahla umiestnenie v prvej desiatke Svetového pohára. A až dvakrát siahala na pódium. Najprv začiatkom januára v nemeckom Oberhofe - v pretekoch s hromadným štartom skončila piata.

O dva týždne neskôr v talianskej Anterselve si v rýchlostných pretekoch vybojovala štvrté miesto.

Na majstrovstvách sveta chce potvrdiť stúpajúcu výkonnosť a výsledky z januára.

"Nechávam všetko otvorené, nedávam si individuálne ciele," povedala biatlonistka ešte pred odchodom do Fínska.

"Chcem, aby sme najmä dobre zabehli štafetu. Predstavím sa ako pretekárka zo slovenského tímu, ktorá sa vynasnaží reprezentovať krajinu čo najlepšie. Chcem ukázať, čo je vo mne, čo mám natrénované. Pôjdem do pretekov ako do každých iných."

Súvisiace články