Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Katušák skončil ako tréner hádzanárok, bude viesť mládež

SITA|25. júl 2011 o 13:27

Štefan Katušák už nie je trénerom slovenskej reprezentácie hádzanárok Slovenska.

BRATISLAVA. O ukončení pôsobenia skúseného kormidelníka vo funkcii informoval Slovenský zväz hádzanej (SZH) prostredníctvom tlačovej správy.

"Stalo sa tak na základne vzájomnej dohody v súvislosti so zmenou koncepcie práce reprezentačných družstiev žien, Centier olympijskej prípravy, Centier talentovanej mládeže i Útvarov talentovanej mládeže a na základe dlhodobých výsledkov všetkých ženských reprezentačných družstiev. Zároveň sa Katušák stáva zväzovým trénerom mládeže s cieľom systémovej zmeny práce mládežníckych družstiev, ktorého úlohou bude spolu so šéfom trénersko-metodickej komisie Jánom Hianikom pripraviť a implementovať koncepciu práce s mládežníckymi družstvami. Do konca augusta bude predstavený nový tréner A-družstva žien,“ povedal prezident SZH Jaroslav Holeša.

Katušák sa prevzal post trénera ženskej reprezentácie v polovici júla minulého roku po Ľubomírovi Popluhárovi.

Šesťdesiatjedenročný rodák z Poproča neuspel so svojimi zverenkami na decembrovom turnaji I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2011 v Brazílii, keď Slovenky obsadili v poľskom Lubline v konkurencii 5 tímov až 4. miesto a šokujúco prehrali aj s Britkami (26:27).

"K zmene mojho zaradenia prišlo po vzájomnej dohode s Holešom. My sme spolu viackrát hovorili na túto tému, čiže nešlo o rozhodnutie z večera na ráno, ale zrodilo sa po dlhšej debate. Prezident SZH má svoju víziu, chce spraviť niečo s mládežou, keďže v tejto sfére máme problémy. Našou úlohou s Hianikom bude koncepčne pracovať na zlepšení celkovej úrovne našej mládežníckej hádzanej. Z hľadiska budúcnosti našej hádzanej treba niečo spraviť, pretože svet nám uniká a dobehnúť rozbehnutý vlak nebude jednoduché. Odchod od ženskej reprezentácie beriem profesionálne, teraz ma čaká iná práca a bude to aj pre mňa niečo nové," uviedol Štefan Katušák.

Slovenky čaká najbližšie kvalifikácia na postup na ME 2012 v Holandsku. Svoje účinkovanie v 6. skupine, v ktorej budú ich súperkami Dánky, Chorvátky a Talianky, začnú už pod vedením nového kouča 19. októbra duelom v Dánsku. O tri dni neskôr privítajú v michalovskej Chemkostav aréne Chorvátky.

Súvisiace články