Špeciálna motivácia? Pivo za milióny majú dostať majstri sveta

Pivo Budweiser.
Pivo Budweiser. (Autor: Twitter / Budweiser)
Ivan Mriška|21. nov 2022 o 21:25

Alkohol na štadiónoch zakázali.

DAUHÁ. Oficiálnym sponzorom futbalových majstrovstiev sú už od roku 1986. Každé štyri roky dajú cez sedemdesiat miliónov amerických dolárov, aby mali exkluzívne práva.

Tie zahŕňajú predaj piva na všetkých štadiónoch počas turnaja.

MS vo futbale 2022 sú však iné. Katar je konzervatívna moslimská krajina a islam konzumáciu alkoholu zakazuje.

Organizátor šampionátu napriek tomu ubezpečoval, že pivo na zápasoch bude dostupné. Dva dni pred turnajom však katarské úrady toto rozhodnutie zmenili. A alkoholické nápoje úplne zakázali.

Zákaz piva vyvolal medzi fanúšikmi naprieč Európou rozčarovanie. Tí si bez tradičného nápoja predstavujú futbal len ťažko.

Medzinárodná futbalová federácia však rozhodnutie Kataru rešpektuje.

"Osobne si myslím, že ak tri hodiny denne nemôžete piť pivo, prežijete. To isté platí vo Francúzsku, Španielsku či Škótsku," reagoval prezident FIFA Gianni Infantino.

Spoločnosť Budweiser nedávno zverejnila dáta, podľa ktorých očakávala, že sa v Katare vypije za mesiac toľko alkoholu, ako bežne za celý rok.

Po rozhodnutí zakázať pivo na štadiónoch hovorí o neštandardnom kroku.

"Budweiser odišiel s tisíckami plechoviek po neskoršom zákaze a sľubuje, že ich rozdá víťaznej krajine," o netradičnej motivácii informuje britský denník The Sun.

Podľa viacerých médií môže zákaz piva v Katare stáť FIFA štyridsať miliónov libier.

"Budweiser všetky plechovky v celkovej hodnote 75 miliónov eur daruje víťazovi šampionátu," dodávajú.

MS vo futbale 2022

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: