Anglicko
Anglicko
Majstrovstvá Európy
07.07.2021, Vyraďovacia fáza | Semifinále
2 - 1pp
1:1, 1:0
Po predĺžení
Dánsko
Dánsko

Dáni museli zalarmovať rozhodcu, Schmeichela oslepovali laserom. UEFA začala konať

Kasper Schmeichel.
Kasper Schmeichel. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR, SITA|8. júl 2021 o 14:25

Dánsky brankár bol znevýhodnený aj v rozhodujúcom momente.

LONDÝN. Počas predĺženia utekali za rozhodcom a sťažovali sa. Holanďan Danny Makkelie okamžite utekal za svojim kolegom a ten situáciu riešil s bezpečnostnými zložkami.

Ukázalo sa, že problémom boli anglickí fanúšikovia. Tí na štadióne vo Wembley počas stredajšieho semifinále EURO 2020 s Dánskom (2:1 pp) obťažovali brankára Kaspera Schmeichela laserovým svietidlom a bučali počas dánskej hymny.

Fotografie z britských médií ukazujú, že na Schmeichela mierilo zelené svetlo aj pred rozhodujúcim pokutovým kopom v predĺžení, po ktorom Harry Kane rozhodol o postupe Angličanov do finále. Informovala o tom agentúra AFP.

Európska futbalová únia (UEFA) začala v stredu voči anglickým priaznivcom disciplinárne konanie. Ako informuje BBC.com, UEFA bude rovnako vyšetrovať aj odpaľovanie ohňostrojov v hľadisku vyše 60-tisícového futbalového chrámu.

"Prípadom sa už čoskoro bude zaoberať kontrolný, etický a disciplinárny orgán UEFA,“ uvádza sa vo vyhlásení riadiaceho orgánu európskeho futbalu.

O titul majstra Európy vo futbale na šampionáte odloženom z roku 2020 zabojujú Taliani a Angličania. Po postupe Talianov nad Španielmi po strelách zo značky pokutového kopu 4:2 sa predlžovalo aj v druhom londýnskom semifinále medzi Angličanmi a Dánmi.

Aj v tomto zápase bol stav po skončení riadneho hracieho času 1:1, ale tentoraz rozhodlo predĺženie o triumfe Anglicka. Finále Taliansko - Anglicko odohrajú na Wembley v Londýne v nedeľu 11. júla o 21.00 h SELČ.

Viac o EURO 2020 / 2021

Nachádzate sa tu:
Domov»EURO 2021»Dáni museli zalarmovať rozhodcu, Schmeichela oslepovali laserom. UEFA začala konať