Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Kapitán Rangers Drury odstúpil od zmluvy s tímom

Chris Drury. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. jún 2011 o 18:57

Chris Drury utrpel vážne zranenie počas sezóny 2010/2011 a väčšinu času figuroval na listine zranených. Stihol sa už rozlúčiť aj s fanúšikmi.

NEW YORK. Kapitán hokejistov New York Rangers Chris Drury akceptoval odstúpenie od posledného roka zmluvy s jazdcami a získal štatút neobmedzeného voľného hráča. Informoval o tom denník New York Post.

Drury tak už nebude zasahovať do platového stropu alikvotnou čiastkou z jeho päťročného 35,25-miliónového kontraktu, teda okolo 7 miliónov, ale po "vykúpení" sa odčíta od celkovej čiastky pre platy v nasledujúcej sezóne len 3,7 milióna.

Navyše sa však v ročníku 2012/13 budú musieť "jazdci" vysporiadať s penalizačnou sumou 1,7 milióna dolárov za hráča, ktorý už dávno nebude súčasťou ich organizácie.

"Bolo pre mňa veľkou cťou a privilégiom byť súčasťou klubu New York Ranger v posledných štyroch rokoch. Vždy budem vďačný za príležitosť, vďaka ktorej sa mi splnil detský sen," informoval Drury cez email noviny. "Rangers sú prvotriednou organizáciou so skvelými ľuďmi okolo hokeja, pre vzťahy s verejnosťou a tímové služby."

Drury, ktorý už v novej sezóne 2011/2012 spoluhráčom Slováka Mariána Gáboríka nebude, sa rozlúčil na sociálnej sieti aj s fanúšikmi jazdcov.

"Chcel by som tiež poďakovať fanúšikov Rangers. Vždy ma inšpirovali k najlepším výkonom, vždy som chcel hrať bez ohľadu na úlohy. Hrať pred nimi v Madison Garden bol vzrušujúca skúsenosť v mojom živote. Želám všetkým priaznivcom aj celej organizácii Rangers veľa šťastia v budúcnosti," napísal Drury.

Skúsený hokejista utrpel vážne zranenie počas sezóny 2010/2011 a väčšinu času figuroval na listine zranených vďaka dvojnásobnej fraktúre ukazováka a artroskopickej operácii kolena. V 24 zápasoch zaznamenal len gól a 5 asistencií, v piatich dueloch play-off pridal jednu asistenciu. Počas štyroch sezón zaznamenal Drury v 264 zápasoch celkovo 62 gólov a 27 asistencií.

Do New Yorku prišiel spoločne so Scottom Gomezom, ktorý v rovnaký deň podpísal sedemročný kontrakt na 51,5 milióna dolárov. Lenže očakávaný dynamický tandem sa rozpadol, Gomeza vytrejdovali už v júni 2009.

Súvisiace články