Kapitán na predaj. Ekman-Larsson a Coyotes sa dohodli na výmene

Oh My Hockey|20. jún 2021 o 16:36

Oliver Ekman-Larsson ešte v NHL neobliekal dres iného klubu ako ten "kojotí". Zo zámoria však prichádzajú informácie, že táto veta už bude platiť len chvíľu. Kapitán púštneho klubu vraj odíde a čo sa nepodarilo vlani, má sa dokončiť v tomto roku.

Kapitán prejavil záujem o trejd a vedenie Arizony sa rozhodlo jeho požiadavke vyhovieť. Strany sa ale podľa Elliotte Friedmana dohodli na inom postupe ako vlani. Vtedy bol švédsky bek ochotný vzdať sa klauzuly o nevymeniteľnosti do 9. októbra. Vedeniu Arizony sa nepodarilo vytrejdovať ho, a tak proces padol a hráč zostal.

Ekman-Larsson bol spájaný s Vancouverom a Bostonom, sám bol naklonený k výmene do jednej z týchto organizácií. V tomto roku budú Yotes skúšať inú taktiku. Umiestnia ho na prestupový zoznam a budú čakať na ponuky. Keď sa dohodnú na výmene, oslovia Ekmana-Larssona. A švédsky zadák buď obchod odobrí, alebo zamietne,

Klub, ktorý ho získa, bude mať obrancu vysokých kvalít zmluvne zaisteného ešte na ďalších päť rokov. Ekman-Larsson podpísal svoj najväčší kontrakt v roku 2018. Ročne poberá 8,25 mil. dolárov.

Kapitán Coyotes si v poslednom ročníku udržal svoj stabilný priemer okolo pol bodu na zápas. V 46 stretnutiach zaknihoval 24 (3+21) bodov.

Nachádzate sa tu: