Monika Škáchová.
Monika Škáchová. (Autor: TASR)
SITA|11. aug 2019 o 16:10

Darilo sa aj ďalším Slovákom.

BRATISLAVA. Slovenské reprezentantky Elena Kaliská a Monika Škáchová sa stali celkovými víťazkami hodnotenia európskeho Slalomového pohára v roku 2019.

Seriál, ktorý v sobotu vyvrcholil v bratislavskom Čunove, tvorilo dovedna šesť pretekov so zástavkami v Liptovskom Mikuláši, nemeckom Markkleebergu, slovinskom Tacene, talianskom Merane a pražskej Troji.

Už 47-ročná Kaliská medzi kajakárkami triumfovala pred krajankou Eliškou Mintálovou, štvrtá skončila Michaela Haššová a desiata Soňa Stanovská.

Medzi kanoistkami uspela Škáchová pred Emanuelou Luknárovou a Simonou Macekovou, dominanciu Sloveniek podčiarkli štvrtá Simona Glejteková, piata Ivana Chlebová a siedma Mahuliena Ďurecová.

Medzi kajakármi Andrej Málek obsadil tretiu priečku a elitnú desiatku uzatvára Adam Gonšenica, prvenstvo si vyjazdil Čech Ondřej Tunka.

V hodnotení kanoistov uspel Slovinec Jure Lenarčič pred Slovákom Matejom Beňušom. Slovinský reprezentant však v porovnaní s konkurenciou absolvoval o jedny preteky viac.

Marka Mirgorodského klasifikovali na šiestej pozícii, Michala Martikána na siedmom a Martina Dodoka na ôsmom stupienku.