Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Víťaz Zlatej lopty: V Reale som mal dva problémy - zranenia a Mourinho

Brazílsky futbalista Kaká. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. jan 2019 o 12:24

Ronaldo je skvelý chlap, tvrdí Kaká.

MADRID. Niekdajší brazílsky futbalový reprezentant Kaká priznal, že v čase angažmánu v španielskom Reale Madrid boli jeho najväčšími problémami zranenia a tréner José Mourinho.

Tridsaťšesťročný bývalý ofenzívny záložník prestúpil na Štadión Santiaga Bernabéua v lete 2009, v španielskej metropole strávil štyri sezóny.

Ancelotti bol k nemu úprimný

"Bol som presvedčený, že sa mi bude v Reale dariť. Bol som vytrvalý a došiel som až tam, kde som mohol, na hranicu mojich možností," uviedol Kaká v rozhovore pre denník Marca.

"Pred sezónou 2013/2014 s príchodom trénera Carla Ancelottiho chcel prezident Florentino Pérez obnoviť kontrakty so všetkými najdôležitejšími hráčmi a Carlo bol ku mne úprimný. Povedal mi, že prezident tlačil na príchod hráčov, ktorí do mužstva nakoniec aj prišli. Chcel som ísť na majstrovstvá sveta 2014, a tak som sa rozhodol, že bude najlepšie odísť," zaspomínal si.

Aký je Cristiano Ronaldo? Absolútne výnimočný.


Bývalý brazílsky futbalista Kaká

Držiteľ individuálnej trofeje Zlatá lopta 2007 sa pokúsil nájsť príčiny toho, prečo mu to v Madride nevyšlo úplne podľa predstáv.

"Bolo to najmä preto, že som pravidelne nehrával, čo spôsobili predovšetkým zranenia. Najprv som mal problémy s chrbtom a následne aj so slabinami. Po MS 2010 som musel absolvovať operáciu a potom prišiel na lavičku Realu José Mourinho. Mal som dva problémy - zranenia a trénera," priznal.

"Tri roky som sa ho snažil presvedčiť, že si zaslúžim šancu. Bola to jeho voľba, a to napriek môjmu úsiliu. Snažil som sa však byť príkladným profesionálom. Dnes môžem s veľkou hrdosťou povedať, že dvere Realu Madrid sú pre mňa vždy otvorené a prezident Pérez často vravieva, že som bol jeden z najväčších profesionálov, akých kedy stretol," doplnil Kaká.

Mourinho je taký, ako ho vidia v televízii

Bližšie sa pristavil aj pri spolupráci s portugalským koučom Mourinhom, ktorý s Realom vyhral španielsku La Ligu (2011/2012), tamojší pohár (2010/2011) aj superpohár (2012).

"Môj vzťah s Mourinhom? Nemali sme medzi sebou problémy. Nedávno som bol v Manchestri na jednej charitatívnej akcii a stretli sme sa v hoteli, kde sme sa asi dve hodiny zhovárali," uviedol Kaká.

Jose Mourinho. (Autor: Tim Ireland TASR/AP)

"V Reale Madrid sme si chvíľami nerozumeli, ale vždy bol medzi nami rešpekt. Nikdy som proti nemu neviedol žiadny boj. On nemal argumenty, aby ma mohol trestať. Vtedy mužstvo hralo tak dobre, že ani ja som nemal argumenty na to, aby som ho prosil o ďalšiu šancu," pokračoval.

"Mourinho je presne taký, ako ho ľudia vidia v televízii. Dokáže vybuchnúť, ale je to neuveriteľne inteligentný človek, vždy dokonalo pripravený," skonštatoval Brazílčan.

Ako Ronaldo rozdával mobily

Kaká si na záver zaspomínal aj na ďalšieho Portugalčana - útočníka Cristiana Ronalda.

"Aký je? Absolútne výnimočný. Každý deň pracuje na maximum a zároveň je veľmi starostlivý k svojmu okoliu. Všetci vedia, aký sebavedomý je v šatni, ale je to skvelý chlap," uviedol Kaká.

"Keď sme išli na prípravu do Los Angeles, kúpil 15 mobilných telefónov a rozdal ich ľuďom, ktorí pracovali v klube. Robil mnoho maličkých a každodenných vecí v prospech ostatných, ktoré možno môžu vyzerať ako nejaké hlúposti, ale ukazujú, aký je Cristiano veľký človek," zaspomínal si.

"Vždy mi veľmi pomáhal a motivoval k práci. Spoluhráči tiež videli, ako sa snažím, aby som mohol opäť hrať. V priebehu celej kariéry som nemal s nikým problém," dodal Kaká, ktorý sa s dráhou profesionálneho futbalistu definitívne rozlúčil v decembri 2017.

Súvisiace články