Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Kadeti SR na ME v skupine s Chorvátmi, Maďarmi a Španielmi

SITA|Publikované 28. máj 2008 o 16:27

BRNO 28. mája (SITA) - Reprezentácia hádzanárov Slovenska do 18 rokov sa na majstrovstvách Európy hráčov tejto vekovej kategórie v Česku (8. - 17. 8. 2008) predstaví v C-skupine spoločne s Chorvátskom, ...

BRNO 28. mája (SITA) - Reprezentácia hádzanárov Slovenska do 18 rokov sa na majstrovstvách Európy hráčov tejto vekovej kategórie v Česku (8. - 17. 8. 2008) predstaví v C-skupine spoločne s Chorvátskom, Španielskom a Maďarskom. Zloženie základných skupín vyžrebovali v stredu popoludní na Novej radnici v Brne.

"Na šampionáte si súperov už nenavyberáme, účastníkmi sú už len veľmi silné družstvá. Španieli a Chorváti patria medzi špičku. Nebezpeční sú aj Maďari, s ktorými sa dobre poznáme. Predstavujú vysokú kvalitu, naposledy sme sa s nimi stretli nedávno v európskej kvalifikácii a prehrali sme 31:34. My sme radi, že sme sa na ME dostali. Záverečný turnaj ukáže, čo je v nás. Určite je to pre nás veľká výzva," uviedol pre agentúru SITA tréner kadetov SR Dušan Timko.

Mladí Slováci sa na kontinentálny šampionát prebojovali vďaka 2. miestu na májovom turnaji 7. kvalifikačnej skupiny v talianskej Latisane, kde zdolali domácu reprezentáciu i Arménsko a podľahli len spomenutému Maďarsku.


Vyžrebovanie základných skupín na ME v hádzanej hráčov do 18 rokov v Česku (8. - 17. 8. 2008):

A-skupina: Francúzsko, Nórsko, Slovinsko, Srbsko

B-skupina: Česko, Dánsko, Fínsko, Island

C-skupina: Chorvátsko, Španielsko, Maďarsko, Slovensko

D-skupina: Bosna a Hercegovina, Nemecko, Rusko, Švédsko


Súvisiace články