Mexiko vyhralo aj druhý zápas na MS, Južnú Kóreu zdolalo o gól

Mexičan Javier Hernández (vpravo) oslavuje svoj gól so spoluhráčom Hirvingom Lozanom.
Mexičan Javier Hernández (vpravo) oslavuje svoj gól so spoluhráčom Hirvingom Lozanom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. jún 2018 o 00:00

Mexičania majú po dvoch zápasoch na konte šesť bodov.

MS vo futbale 2018 - skupina F:

Kórejská republika - Mexiko 1:2 (0:1)

Góly: 90.+3 Son Hung-min - 26. Vela (z 11 m), 66. Hernández

ŽK: Kim Jong-kwon, I Jong, I Sung-u, Čong U-jong (všetci Kór. rep.). Rozhodovali: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všetci Srb.), 43.472 divákov.

J. Kórea: Čche Hjon-u - I Jong, Čang Hjon-su, Kim Jong-kwon, Kim Min-u (84. Hong-čchol) - Mun Son-min (77. Čong U-jong), Ču Se-čong (64. I Sung-u), Ki Song-jung, Hwang Hi-čchan - I Če-song, Son Hung-min

Mexiko: Ochoa - Alvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo - Layun, Herrera, Guardado (68. Marquez) - Vela (77. Dos Santos), Hernández, Lozano (71. Corona)

MOSKVA. Po víťazstve nad Nemeckom uspelo Mexiko aj v sobotňajšom zápase na MS vo futbale 2018. Nad Kórejskou republikou vyhralo 2:1.

V 26. minúte otvoril skóre duelu F-skupiny v Rostove na Done z pokutového kopu Carlos Vela, po zmene strán zvýšil náskok Mexičanov jubilejným 50. gólom v národnom tíme Javier Hernández. V nadstavenom čase Son Hung-min iba zmiernil ďalšiu prehru ázijského zástupcu.

Fotogaléria zo zápasu Južná Kórea - Mexiko: fotogaléria

24.6.2018

Zverenci trénera Juana Carlosa Osoria majú na konte plný počet šesť bodov a priaznivé vyhliadky na postup do osemfinále.

Účasť vo vyraďovacej fáze turnaja môžu oslavovať už večer v prípade, že Švédsko neprehrá s Nemeckom (20:00 SELČ, Soči).

V stredu 27. júna o 16.00 SELČ v Kazani nastúpia Juhokórejčania v treťom kole skupinovej fázy proti Nemecku, paralelne sa v Jekaterinburgu bude odvíjať duel Mexika so Švédskom.

Juhokórejčania smútia po prehre s Mexikom.
Juhokórejčania smútia po prehre s Mexikom. (Autor: TASR/AP)

Hlasy po zápase:

(zdroj: dpa)

Juan Carlos Osorio, tréner Mexika: "Na tento zápas sme sa pripravovali viac ako na predchádzajúci proti Nemecku. Veľmi často, keď hráte proti krajinám s menšou futbalovou históriou, hráči zvyknú trochu zaspať na vavrínoch. Uchyľujú sa k neopatrnosti, takže v každom zápase od nich požadujeme, aby boli plne koncentrovaní. A za to sme boli odmenení."

Javier Hernández, autor gólu a útočník Mexika: "Nemám slov na to, aby som popísal, čo teraz prežívam a cítim. Je to ako krásny sen.

Teší nás, že sme všetkých Mexičanov naplnili radosťou. Toto víťazstvo sme si plne zaslúžili. Teraz sa musíme dobre pripraviť na zápas so Švédskom. Chceme z neho ďalšie tri body, pretože túžime vyhrať našu skupinu."

Online prenos: Južná Kórea - Mexiko (MS vo futbale 2018, F-skupina)

Časť obsahu sa nepodarilo zobraziť. Skúste znovunačítať stránku.
Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Reprezentácie»MS vo futbale»Mexiko vyhralo aj druhý zápas na MS, Južnú Kóreu zdolalo o gól