Juniorka Kristína Schmiedlová vyhrala v Antalyi svoj prvý seniorský titul

Kristína Schmiedlová vyhrala prvý turnaj medzi seniorkami.
Kristína Schmiedlová vyhrala prvý turnaj medzi seniorkami. (Autor: TASR)
SITA|23. nov 2014 o 11:00

Sedemnásťročná Košičanka vyhrala vo finále nad Rumunkou Barovou suverénne 6:3, 6:2.

ANTALYA. Slovenská tenistka Kristína Schmiedlová získala svoj prvý seniorský singlový titul. V nedeľňajšom finále dvojhry na turnaji v tureckej Antalyi (dotácia 10 000 USD, antuka vonku) zvíťazila nad Rumunkou Irinou-Mariou Barovou suverénne 6:3, 6:2. Aj minulý týždeň dokráčala až do finále, v ňom však neuspela.

Sedemnásťročná Košičanka je mladšou sestrou slovenskej fedcupovej reprezentantky Karolíny Schmiedlovej. V seniorskom svetovom rebríčku WTA dosiaľ najvyššie bola na 1051. pozícii, medzi juniorkami sa nachádza na 7. priečke v tzv. kombinovanom renkingu ITF napríklad aj zásluhou preniku až do finále tohtoročnej wimbledonskej súťaže dievčat.

V piatok ju už druhý raz vyhlásili za Juniorku roka v ankete Slovenského tenisového zväzu.

Dvojhra - finále

Kristína Schmiedlová (SR) - Irina-Maria Barová (Rum.-3) 6:3, 6:2

Domov»Tenis»Juniorka Kristína Schmiedlová vyhrala v Antalyi svoj prvý seniorský titul