Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Mourinho sa ospravedlnil, vyzýva ľudí k zodpovednému prístupu

Tréner Jose Mourinho a Dele Alli. (Autor: TASR)
SITA|9. apr 2020 o 10:10

Priznal, že sa nesprával vhodne.

BRATISLAVA. Futbalový kouč José Mourinho sa ospravedlnil za svoje neuvážené konanie, keď neporušil vládne nariadenia v boji proti pandémii koronavírusu a so svojimi zverencami z Tottenhamu Hotspur nedodržiavali nariadenú vzdialenosť odstupu medzi ľuďmi.

"Priznávam, že moje konanie nebolo vždy v súlade s odporúčaniami kompetentných orgánov, podľa ktorých by sme mali byť len v kontakte s členmi našej domácnosti," uviedol Mourinho vo svojom vyhlásení pre britské médiá a citoval ho aj portál orf.at.

Nahrávky zachytili 57-ročného portugalského kouča s troma svojimi zverencami, pričom pri tréningu v jednom z londýnskych parkov nedodržiavali opatrenie o odstupe medzi sebou.

V Anglicku sú momentálne povolené športové aktivity vonku, ale maximálne za účasti dvoch osôb, pričom bezpečná vzdialenosť je stanovená na dva metre.

"Je nevyhnutné, aby sme sa všetci pridali a dodržiavali vládne pokyny. Tým podporíme našich hrdinov zo zdravotníckych zariadení a pomôžeme zachrániť životy," vyzval Mourinho verejnosť k zodpovednému prístupu.

Okrem Mourinha a spomenutej trojice sa na sociálnych sieťach navyše objavili aj videozáznamy ďalších futbalistov Tottenhamu, ktorí počas bežeckého tréningu tiež ignorovali pravidlo o povinnom minimálnom odstupe.

Predstavitelia klubu prostredníctvom svojho hovorcu uviedli, že budú naďalej apelovať na hráčov, aby pri tréningu vonku rešpektovali stanovenú vzdialenosť.

Súvisiace články