Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Americká televízia pozastavila Roenickovi činnosť po sexistických narážkach

Jeremy Roenick (Autor: TASR/AP)
TASR|25. dec 2019 o 14:05

Bývalý hokejista sa dotkol kolegov.

NEW YORK. Americká televízna spoločnosť NBC pozastavila činnosť svojmu analytikovi Jeremymu Roenickovi.

Bývalý hráč NHL, ktorý odohral v profilige viac ako 1300 zápasov s bilanciou 566 gólov a 772 asistencií, sa v podcaste "Spittin 'Chiclets" nevhodne vyjadril na adresu kolegov Kathryn Tappenovej a Patricka Sharpa.

Televízna spoločnosť pozastavila Roenickovi činnosť a zatiaľ nie je známe, či sa vráti do vysielania. Dištanc mu udelili po sexistických narážkach na Tappenovú, s ktorou strávili manželia Roenickovci spoločnú dovolenku.

Bývalý hráč Chicaga Blackhawks, Phoenixu Coyotes, Philadelphie Flyers, San Jose Sharks a Los Angeles Kings, viackrát spomenul Tappenovú v súvislosti s možnosťou sexu v trojici: "V hoteli som predstieral, že pôjdeme všetci traja spolu do postele. Bolo by to síce fajn, ale nikdy sa to nestane."

Svoju kolegyňu neskôr označil ako jednu z najprofesionálnejších osobností, aké pozná. Tappenová reagovala vyhlásením: "Zatiaľ čo ja a Jeremy sme naďalej dobrými priateľmi, to, čo povedal, bolo neprijateľné.

Najmä medzi kolegami na pracovisku sa toto nerobí. Jeho poznámky sa ma dotkli," citoval ju portál nypost.com.

Ďalší bývalý hokejista a teraz analytik Patrick Sharp sa tiež stal terčom Roenickových narážok: "Patrick je veľmi pekný. Ak by sa ma spýtal, či by som s ním chcel niečo mať, hneď nepoviem nie."

Súvisiace články