Streda, 21. apríla, 2021Meniny má Ervín

Jendrišek má v Poľsku formu, ale Kozák sa mu neozýva

Erik Jendrišek v prípravnom zápase proti Čiernej Hore vlani v máji. (Autor: TASR)
SITA|21. nov 2015 o 10:39

Slovenský futbalista Cracovie Krakov strelil v posledných ôsmich zápasoch päť gólov a na ďalšie dva prihral.

KRAKOV. Slovenský futbalista Erik Jendrišek nemal v klube najvyššej poľskej súťaže Cracovia Krakov jednoduchý úvod tejto sezóny. Prišiel o miesto v základnej zostave, dokonca nastupoval za treťoligovú rezervu.

"Fyzicky som nebol stopercentne pripravený. Takéto problémy sa prejavia na ihrisku. Čakal som však na svoju šancu. Prišla a som rád, že som sa jej chopil. Nevadili mi zápasy v rezerve. Som športovec a ak si tréner myslí, že mi to niečo dá, podriadim sa. Snažil som sa z toho vyťažiť čo najviac a dokázať, že na to mám," uviedol 29-ročný útočník pre portál sportowefakty.wp.pl.

Cíti sa výborne

Od septembrového návratu do základnej zostavy Krakova strelil Jendrišek v ôsmich zápasoch päť gólov a pridal dve asistencie.

"Vždy sa dá zlepšovať, no ostatný mesiac sa cítim výborne. Darí sa mi, je to vidno aj na trávniku," reagoval odchovanec Ružomberka a niekdajší hráč niekoľkých nemeckých tímov či Spartaka Trnava.

Kozák sa mu neozval

Jendrišek reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta v roku 2010 v Juhoafrickej republike, no do nominácie súčasného trénera národného tímu Jána Kozáka sa nedostáva.

"Ťažko sa o tom hovorí. Snažím sa odviesť to najlepšie pre Cracoviu. Návrat do reprezentácie nezávisí iba odo mňa. Nebol som v kontakte s hlavným koučom ani jeho asistentmi. Ak ma v budúcnosti povolajú, samozrejme, prídem. Nechcem teraz myslieť na majstrovstvá Európy, turnaj je ešte ďaleko," poznamenal Jendrišek.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články