Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Jeden zázrak už bol, možno príde druhý, hovorí Hamšík

Futbalistov Slovenska čakajú dve náročné stretnutia, po ktorých môžu mať postup na európsky šampionát istý. (Autor: TASR)
TASR|1. sep 2015 o 18:26

Strach pred Španielmi nemáme, rešpekt však áno. Ide o hráčov svetových kvalít, ktorí hrajú v tých najlepších kluboch, vraví obranca Peter Pekarík.

SENEC. Slovenskí futbalisti si po blížiacom sa kvalifikačnom dvojzápase proti Španielsku a Ukrajine môžu definitívne zabezpečiť postup na EURO 2016. V tabuľke C-skupiny majú zatiaľ plný počet osemnásť bodov.

Zisk ďalších troch v súboji s Ukrajinou by s istotou znamenal minimálne druhé postupové miesto. Aj preto prišli na reprezentačný zraz do Senca v dobrej nálade a pripravení popasovať sa o historickú šancu.

Sobotňajší zápas na horúcej španielskej pôde v Oviede bude o to náročnejší, že trénerovi Jánovi Kozákovi budú chýbať viaceré opory. Pre karty nemôžu hrať Martin Škrtel a Juraj Kucka, zranenia vyradili z hry Jána Ďurica a Vladimíra Weissa.

Jednou z alternatív na post stopéra či defenzívneho stredopoliara bude pre Kozáka aj Norbert Gyömbér. Nová posila rímskeho AS verí, že Slováci nadviažu v kvalifikácii na sériu úspešných výsledkov.

"Španielsko je samozrejme veľmi ťažký súper. Poznáme ich nomináciu, bude to rovnako náročný zápas ako ten minulý rok v Žiline," povedal Gyömbér.

"Ak ma tréner postaví a bude chcieť odo mňa, aby som tímu pomohol, tak rovnako ako v každom zápase sa budem snažiť podať čo najlepší výkon," dodal.

gyomber_res.jpg

O Norberta Gyömbéra bol veľký záujem aj medzi novinármi. FOTO - TASR.

Kozákovi zverenci by vďaka situácii v tabuľke skupiny mohli kalkulovať tak, že z dvojice náročných súperov sa budú viac sústrediť na domáci súboj proti Ukrajine (8. septembra v Žiline).

Marek Hamšík však tlmočil názor hráčov, podľa ktorého treba hrať stále na maximum. "Futbal nie je taký. Každý duel je dôležitý. Do každého stretnutia treba ísť naplno a pokúsiť sa o výsledok," vravel.

"Vieme, že v Španielsku to bude veľmi ťažké, ale jeden zázrak sme už dokázali, tak možno príde aj druhý. S Ukrajinou bude dôležité neprehrať, to si povedzme otvorene. Určite musíme ísť na víťazstvo a nebrániť."

V prvom zápase Slováci Španielsko senzačne zdolali.

Názor podobný Hamšíkovmu prezentoval aj krajný obranca Peter Pekarík. "Strach pred Španielmi nemáme, rešpekt však áno. Ide o hráčov svetových kvalít, ktorí hrajú v tých najlepších kluboch," zdôraznil.

"Vieme proti komu budeme hrať, a preto sa na to musíme zodpovedne pripraviť. A to aj vzhľadom na to, že nám budú chýbať viacerí dôležití hráči, čiže v Oviede to bude o to ťažšie," hovorí Pekarík.

"Ale raz sme ich už zdolali a určite máme na to, aby sme to zopakovali."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články