Mladý Slovák debutoval v slávnej Premier League, hneď aj asistoval

Sportnet|18. máj 2017 o 22:51

Filip Lesniak je vnukom reprezentačného trénera Jána Kozáka.

LONDÝN. Futbalisti Tottenhamu vyhrali vo štvrtkovej dohrávke tridsiateho štvrtého kola anglickej Premier League na ihrisku lanského majstra Leicestru City 6:1 vďaka štyrom gólom Harryho Kana.

V drese hostí zaznamenal debut v prestížnej súťaži a pripísal si jednu gólovú asistenciu slovenský mládežnícky reprezentant Filip Lesniak, vnuk slovenského reprezentačného trénera Jána Kozáka. Stal sa historicky pätnástym Slovákom v najvyššej anglickej súťaži.

Gól Harryho Kana, pri ktorom asistoval Filip Lesniak:

Trénerovi Tottenhamu Mauriciovi Pochettinovi chýbalo viacero hráčov z riadneho tímu a tak povolal aj 21-ročného Lesniaka, ktorý hráva za juniorský tím. Lesniak je súčasťou londýnskeho klubu od roku 2012.

Lesniak začal na lavičke a v 86. minúte prišiel na štadión King Power Stadium za vystriedaného Belgičana Moussu Dembeleho. Posledné kolo odohrá Tottenham v nedeľu na pôde zostupujúceho Hull City.

Hostí, ktorí mali už pred duelom isté druhé miesto v tabuľke, resp. účasť v skupine Ligy majstrov 2017/2018, dostal do vedenia anglický reprezentant Harry Kane a ešte do polčasu zvýšil na 2:0 Juhokórejčan Son Heung-min.

Pozrite si najzaujímavejšie fotografie zo stretnutia medzi Leicestrom a Tottenhamom: fotogaléria

19.5.2017

Bol to pre neho už dvadsiaty ligový gól v sezóne, čím sa stal rekordným strelcom z Kórejskej republiky v elitných európskych súťažiach. Prekonal totiž slávneho krajana Cha Bum-kuna, ktorý v sezóne 1985/1986 v drese bundesligového Bayeru Leverkusen strelil devätnásť gólov.

Kane pridal v ďalšom priebehu ešte tri góly a presadil sa opäť aj Heung-min. Lesniak prihral Kanovi na jeho tretí gól.

Po góle utekal Lesniak za Kaneom a ako prvý ho objal.

Jeho starý otec Ján Kozák starší má bronz z MS 1980, skóroval trebárs proti Barcelone i milánskemu AC.

Krstný otec, Ján Kozák mladší je účastníkom svetového šampionátu 2010 a v Premier League odohral šesť zápasov za West Bromich Albion. Úspešným ligovým futbalistom bol aj jeho otec Ján.

Všetci traja jeho príbuzní boli praváci, ale Filip je ľavák.

Zahral si na MS do 17 rokov v Dubaji, patril k lídrom reprezentácie do 21 rokov.

Premier League - dohrávka 34. kola:

Leicester City - Tottenham 1:6 (0:2)

Góly: 59. Chilwell - 25., 63. 89. a 90.+2 Kane, 36. a 71. Son Heung-min

/slovenský futbalista Filip Lesniak (Tottenham) nastúpil v 86. minúte a asistoval na gól Harrymu Kanovi/