Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Messi sa vyrovná s odchodom Suáreza. Je normálne, že je smutný, vraví Koeman

Ronald Koeman. (Autor: TASR)
TASR|26. sep 2020 o 16:46

Odchod Suáreza bol rozhodnutím klubu, vraví tréner.

BARCELONA. Tréner futbalistov FC Barcelona Ronald Koeman sa neobáva, že sa na Lionelovi Messim v prvom ligovom zápase sezóny negatívne odrazí odchod Luisa Suáreza.

Argentínsky kapitán skritizoval klubové vedenie za prístup k uruguajskému útočníkovi, ktorý zamieril do konkurenčného Atlética Madrid.

Barcelona v nedeľu na Camp Nou hostí Villarreal. Holandský kouč pred duelom podotkol, že uvoľnenie Suáreza nebolo jeho "sólovým projektom".

"Najprv poviem, že to najprv vyzeralo, že ja som tým zlým chlapíkom z filmu. Tak to však nie je, pretože od môjho prvého dňa v klube a po našom prvom telefonáte som voči Luisovi ukázal rešpekt ako k hráčovi aj osobe.

Trénoval od prvého dňa na maximum a vždy som mu hovoril, že bude pre neho ťažké hrať. A ak zostane, bude riadnym členom tímu a musí pracovať rovnako ako ostatní hráči. To som tlmočil aj vedeniu, ale tieto rozhodnutia robí vždy klub.

Pred podpisom kontraktu mi klub avizoval, že treba zmeniť veci a ja sa pokúšam podporiť tento smer. Ale odchod Luisa nebol len mojím rozhodnutím ako trénera, bolo to aj rozhodnutie klubu," citovala Koemana agentúra AFP.

Na margo Messiho sa tréner Barcelony vyjadril: "Je normálne, že je hráč trochu smutný, keď odíde po toľkých rokoch jeho priateľ, s ktorým hral tak dlho. To ale patrí k futbalu.

Najpodstatnejšie pre mňa je, ako sa javil v tréningu a v zápasoch. Myslím si, že Leo je príkladom pre všetkých, čo sa týka jeho oddanosti klubu a tímu. V tomto smere nemám o Leovi žiadne pochybnosti."

Súvisiace články