Jared McIsaac narazil hlavou na mantinel, stratil vedomie. Prospekt Red Wings našťastie hýbe končatinami

Oh My Hockey|20. sep 2021 o 09:29

Chvíle hrôzy dnes v noci zažili tréneri, spoluhráči aj diváci. Jared McIsaac, prospekt Detroitu Red Wings, narazil hlavou na mantinel a potom v bezvedomí padol na ľad. Ratovať ho museli záchranári.

V zápase talentov medzi Columbusom Blue Jackets a Detroitom sa štyri minúty pred koncom prvej tretiny udiali hrôzostrašné chvíle. O puk sa vydali za bránu bojovať Jared McIsaac a jeho protihráč James Malatesta. Hráč Columbusu hitoval McIsaaca a trafil ho tak nešťastne, že stratil vedomie. Museli ho odviezť na nosidlách.

McIsaaca, ktorý už predtým podstúpil dve operácie ramena, bol prevezený do nemocnice. Tréneri, našťastie, priniesli dobré správy. Hýbe končatinami, je pri vedomí, rozpráva. Zákrok napokon dopadol lepšie, než vyzeral.

"Je ťažké vidieť spoluhráča takto naraziť," povedal po zápase Pasquale Zito. "Rozprával som sa s trénermi, našťastie to vyzerá, že bude v poriadku."

21-ročný obranca už má za sebou prvú sezónu medzi profesionálmi. Vlani odohral jeden zápas v najvyššej fínskej súťaži za HPK, ďalších desať pridal v AHL v drese Grand Rapids Griffins.

Tréneri si jeho hru v prvej dvadsaťminútovke pochvaľovali.

"Zažili sme spolu zábavný týždeň a zblížili sme sa. O to ťažšie je vidieť niečo takéto," hovorí pre Detroit Free Press Cross Hanas, ktorý s ním behom sústredenia prospektov býval. "Aj keby to nebol náš spoluhráč, vidieť mladíka dopadnúť takto nie je nič príjemné."

Svoj pohľad na udalosť pridal aj "hriešnik" Malatesta. Odkazuje, že situácia bola nešťastnou náhodou a nemal v úmysle nikoho zraniť: "Šiel som forčekovať a v poslednej sekunde som zachytil, že zmenil smer. Už bolo neskoro vyhnúť sa zrážke. Veci na ľade sa dejú šialene rýchlo. Určite som nemal v úmysle nikoho zraniť. Až som na seba trochu naštvaný."

Istá odplata za hit prišla na začiatku prostrednej časti hry, keď Wyatt Newpower nebezpečným spôsobom poslal Cola Sillingera na mantinel. Ten našťastie odkorčuľoval po svojich.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: