Janus zápas nedohral, Slovan prehral v Magnitogorsku 2:6

Janus po šiestom góle znechutený vystriedal.
Janus po šiestom góle znechutený vystriedal. (Autor: TASR)
Sportnet|3. jan 2014 o 11:25

Slovan prehrával s Magnitogorskom v 34. minúte už 0:6, Čada musel vymeniť brankárov a vziať si timeout.

• Slovan nastúpil bez zranených Sersena a Kukumberga, nehral ani Daňo, ktorý sa len dnes vrátil z MS 20
  • Magnitogorsk mal od začiatku viac šancí, dôležitý bol druhý gól domácich, ktorý padol 23 sekúnd pred koncom prvej tretiny
  • v druhej tretine strelili domáci za 14 minút štyri góly a vyhnali brankára Janusa z brány, tréner Čada musel vziať timeout, aby motivoval svojich hráčov
  • dnes prehral aj Jarosľavľ, znamená to, že 15 kôl pred koncom základnej časti KHL stráca Slovan na ôsme postupové miesto 10 bodov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava začali kalendárny rok 2014 vysokou prehrou 2:6 na ľade favorizovaného Metallurgu Magnitogorsk v piatkovom zápase KHL.

V prvom súboji zo štvorzápasového tripu na klziskách ruských súperov zlyhali najmä v druhej tretine, v ktorej od výberu renomovaného kanadského trénera Mika Keenana inkasovali štyri góly.

Slovenský účastník profiligy nenadviazal na posledné dve výhry s Nižnekamskom a Rigou. Na poslednú ôsmu postupovú priečku, ktorú si drží Lokomotiv Jaroslavľ, však "belasí" stále strácajú desať bodov, lebo Lokomotiv prehral v Chabarovsku.

Slovanisti sa najbližšie stretnú s Traktorom Čeľabinsk (v nedeľu 5. januára o 12.00), potom ich vyzve Neftechimik Nižnekamsk (utorok 7. januára o 14.00) a Salavat Julajev Ufa (štvrtok 9. januára o 14.00).

Metallurg Magnitogosk - Slovan Bratislava 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Góly: 10. Pare (Osala), 20. Mozjakin (Kovář, Zaripov), 21. Kovář (Zaripov), 26. Kovář (Zaripov), 33. Zaripov (Mozjakin), 34. Osala (Timkin) - 37. Mojžiš (Radivojevič), 47. Vondrka (Miklík)

Rozhodovali: Rönn, Sergejev - Sazonov, Pavlov, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin - Antipin, Birjukov, Tereščenko, Lee, Maleňkich, Ibragimov, Chabarov Mozjakin, Zaripov, Kovář Pare, Kazionov, Timkin Brent, Platonov, Potechin Kamenev, Osala, Malinovskij Šenfeľd

Slovan Bratislava: Janus (34. Kopřiva) - Sigalet, Škoula, Trončinský, Mihálik, Štajnoch, Mojžíš - Miklík, Bližňák, Vondrka - Ölvecký, Bartovič, J. Mikúš - Hudáček, Šatan, Radivojevič T. Mikúš, Šťastný, B. Mráz

Rostislav Čada, tréner Slovana (zdroj: www.hcslovan.sk): "My sme dnes odohrali určite veľmi dobrú prvú tretinu. Vytvorili sme si veľa príležitostí a šancí, no dobrý výkon domáceho gólmana a naša neschopnosť ich premeniť zavinila stav 0:2. V druhej tretine sme strácali veľa pukov v obrannom a strednom pásme, čo domáci dokázali využiť a prakticky rozhodli o výsledku. V poslednej tretine sme hrali pozorne v obrane, podarilo sa nám streliť kontaktný gól a zápas dohrať so stavom 2:6."

Online prenos:

14:04 Zápas sa skončil, Slovan prehral 2:6.

59. minúta: Zaripov netrafil prázdnu bránku, domáci mohli viesť 7:2.

55. minúta: Domáci sa poľahky ubránili, dokonca mali veľkú šancu, keď sa im podarilo hostí prečísliť.

53. minúta: Slovan bude hrať prvú presilovku v zápase.

51. minúta: Domáci očividne spomalili a nehrajú s takým dôrazom ako prvé dve tretiny, posledná tretina sa len dohráva.

47. minúta: Vondrka strieľa druhý gól Slovana, v nájazde prekonal Košečkina.

43. minúta: Domáci mali opäť veľkú šancu, Ibragimov sám pred Kopřivom len napálil do brankára.

13:35 Začala sa tretia tretina.

13:19 Skončila sa druhá tretina.

40. minúta: Slovan vystrelil v druhej tretine na bránku domácich sedemkrát, domáci 14-krát.

37. minúta: Mojžíš vystrelil od modrej čiary a prekonal domáceho brankára, Slovan znížil na 1:6.

34. minúta: Magnitogorsk strieľa šiesty gól, Janus končí, strieda ho Kopřiva, Slovan si berie timeout.

33. minúta: Opäť krásna akcia domácich, Zaripov využíva presilovku.

32. minúta: Slovan bude hrať v oslabení, za hákovanie pôjde na trestnú lavicu Juraj Mikúš.

30. minúta: Prvá formácia domácich opäť vyšachovala obranu Slovana, piaty gól tentokrát nepadol.

26. minúta: Zaripov zvyšuje po vyšachovaní obrany na 4:0.

24. minúta: Domáci presilovku nevyužili, nevytvorili si väčšiu šancu.

22. minúta: Slovan bude hrať v oslabení, na trestnú lavicu ide Juraj Mikúš.

21. minúta: Kovář hneď v úvode druhej tretine zvyšuje na 3:0.

12:46 Začala sa druhá tretina.

12:29 Skončila sa prvá tretina.

20. minúta: Mozjakin svoju druhú veľkú šancu premenil, domáci vedú 2:0.

16. minúta: Ďalšia veľká šanca domácich, puk mieril mimo bránu.

13. minúta: Mozjakin mal veľkú šancu, odkrytú bránu ale netrafil.

10: minúta: Francis Pare poľahky dorazil puk do odkrytej brány, domáci vedú 1:0.

5. minúta: Veľkú šancu mali aj domáci, Janus podržal svoj tím.

3. minúta: Slovan začal lepšie, mal dve dobré šance

12:01 Zápas sa začal.

Domov»Hokej»KHL»Janus zápas nedohral, Slovan prehral v Magnitogorsku 2:6