Jake DeBrusk požiadal o trejd. Bruins z neho urobili zdravého náhradníka

Oh My Hockey|30. nov 2021 o 08:13

Kariéru začal ako z veľkej knihy, ale postupne upadá. Jake DeBrusk je sklamaním a chce zmenu.

Potom, čo sa ho trénerský štáb Bostonu Bruins cez víkend rozhodol posadiť na tribúnu, vyšlo najavo, že dospel k názoru, že je čas na zmenu. Potvrdil to insider Ryan Rishaug, ktorý sa rozprával s hráčovým agentom.

DeBrusk od začiatku kariéry upadá. V prvej sezóne zaknihoval 43 bodov, v druhej 42. V ročníku 2019/20 zaznamenal 35 bodov a od podpisu bridge kontraktu so zárobkom 3 675 000 dolárov ročne je ako vymenený. Za posledné dva roky odohral 58 stretnutí so ziskom 20 bodov.

Krídelníkovej výmene sa nebráni ani Boston, otázkou je, či dokážu nájsť správneho obchodného partnera.

DeBrusk by nemal byť drahý. Má v pomere k predvádzaným výkonom vysoký kontrakt. V lete môže byť obmedzeným voľným hráčom, avšak klub, ktorý naňho bude vlastniť práva, mu bude musieť udeliť kvalifikačnú ponuku, aby si ho udržal, čo môže byť len ďalšou prekážkou vo výmene. DeBrusk okrem toho môže požiadať o arbitrážne konanie.

Dvadsaťpäťročný forvard bol súčasťou nepodareného prvého kola Bostonu na drafte v roku 2015. Bol vybratý na 14. pozícii. Medvede mali tri voľby za sebou, využili ich ešte na Jakuba Zbořila a Zacha Senyshyna.

Nachádzate sa tu: