Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Jágr nemyslí na koniec a nepožiadal Devils o výmenu

Jaromír Jágr (vľavo). (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 12. feb 2015 o 11:46

"Nevzdám to. Aj keby som mal ísť niekam len na skúšku," hovorí Jágr o budúcej sezóne v NHL.

NEWARK. Ak českého útočníka Jaromíra Jágra vymenia New Jersey Devils pred koncom prestupového obdobia v hokejovej NHL, nebude to na jeho žiadosť.

"Nepožiadal som o výmenu, netuším, čo sa stane. Všetko, čo sa v minulosti udialo, bolo dobré, prečo by som nemal veriť, že to bude rovnako aj teraz? Či to bude tak alebo inak, v dlhodobom horizonte to bude najlepšie pre mňa," uviedol podľa webu NHL po stredajšom tréningu New Jersey Jágr.

Bude mať 43. narodeniny

Agent českej hviezdy Petr Svoboda sa podľa ESPN minulú sobotu v Montreale stretol s generálnym manažérom Devils Lou Lamoriellom a diskutoval o hráčovej budúcnosti v klube. Svoboda sa vraj dozvedel, že Devils nie sú naklonení myšlienke momentálne vymeniť Jágra, keďže stále dúfajú v postup do play-off.

Od soboty však New Jersey prehralo s Montrealom a Edmontonom a je dvanásť bodov za účasťou vo vyraďovacej časti. Do konca základnej časti čaká Devils ešte 28 súbojov. Jágr oslávi v nedeľu 43. narodeniny, v doterajších 50 súbojoch ročníka dosiahol 29 bodov. Po skončení sezóny sa stane voľným hráčom.

Verí, že sa do tímu v NHL dostane

Napriek hokejovo vysokému veku na odchod z NHL ešte nepomýšľa. Jágr by chcel hrať aj v budúcej sezóne. "Nevzdám to. Aj keby som mal ísť niekam len na skúšku. Pripravím sa a pôjdem. A verte mi, do mužstva sa dostanem. Vždy hovorím, že to, čo sa má stať, je pre mňa to najlepšie," doplnil Jágr.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.