Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Gönci ako štátny tajomník pre oblasť športu skončil, nahradil ho nominant SaS

Ivan Husár. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 21. mar 2020 o 16:47

Husár je zakladajúcim členom strany.

BRATISLAVA. Nová vláda premiéra Igora Matoviča na sobotňajšom prvom zasadnutí vymenovala za jedného zo štátnych tajomníkov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivana Husára, ktorý bude zodpovedný za oblasť športu.

Nominant a zakladajúci člen strany SaS vystrieda vo funkcii štátneho tajomníka bývalého strelca, dvojnásobného bronzového olympijského medailistu (1996 a 2004) Jozefa Gönciho, ktorý zastával tento post od 7. januára 2019.

Ivan Husár je dlhoročný volejbalový tréner. Viedol reprezentačné tímy mužov a kadetov, no najväčšie úspechy dosiahol na klubovej úrovni s tímom VKP Bratislava.

"Mám ambíciu venovať sa športu a zlepšovať úroveň školstva na najvyššej úrovni s možnosťou ovplyvňovať legislatívu tak, aby šport v krajine nebol na okraji záujmu, ale aby motivoval a pozitívne formoval mladú generáciu,“ napísal Husár vo svojej predvolebnej vizitke.

"Ako športový tréner som vždy viedol svojich zverencov k tomu, aby boli disciplinovaní a uvedomovali si, že nič nie je zadarmo. V ostrom rozpore s tým som vnímal politiku štátu, ktorý hovorí niečo iné, a rozdáva nezmyselné veci ´zadarmo´, ktoré v konečnom dôsledku stoja omnoho viac. Fungujúce Slovensko vidím ako krajinu s dobrým hospodárením, vysokou úrovňou zdravotníctva, liberálnejším školstvom a novou športovou infraštruktúrou.“

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.