Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Iuventu Michalovce čaká ruský súper

SITA|22. aug 2006 o 14:05

VIEDEŇ 22. augusta (SITA) - Vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) sa v utorok uskutočnil žreb 2. kôl európskych pohárových súťaží 2006/2007, do ktorého boli zainteresované aj slovenské ...

VIEDEŇ 22. augusta (SITA) - Vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) sa v utorok uskutočnil žreb 2. kôl európskych pohárových súťaží 2006/2007, do ktorého boli zainteresované aj slovenské kluby.

Iuventu Michalovce by v prípade úspechu v 1. predkole Ligy majstrov žien proti švédskemu Sävehofu čakalo v priamom súboji o účasť v skupinovej fáze prestížnej súťaže ruské Dinamo Volgograd. Ak by zverenky trénera Dušana Daniša stroskotali už na severskom protivníkovi, pokračovali by v 2. kole Pohára EHF proti víťaznému tímu z dvojice Youth Union Athienou (Cyp.) - Zeeman Vastgoed SEW (Hol.). V oboch prípadoch začne úradujúci slovenský šampiónr najskôr v domácom prostredí. "Okrem slovinského družstva Žalec tam nebol žiadny tím, ktorý by nemal v Európe zvučné meno. Rátali sme teda s tým, že dostaneme silného protivníka. Ak však chceme splniť náš cieľ, musíme zahrať proti Volgogradu na hranici svojich možností. Menším hendikepom je, že začíname doma, ale v minulosti sme sa s tým už dokázali vyrovnať. Favoritom je síce ruský súper, ale náš cieľ - postup do skupinovej fázy Ligy majstrov zostáva. Najskôr však musíme prejsť cez prekážku v 1. predkole," uviedol pre agentúru SITA na margo žrebu manažér Iuventy Pavol Mačičák.

V 2. kole Pohára EHF mužov čaká na úspešnejšieho z dvojzápasu Tatran Prešov - HB Dudelange (Lux.) srbský Jugopetrol Železničar Niš. Hádzanári 1. MHK Košice by si v prípade postupu cez PGU Tiraspoľ z Moldavska zmerali v 2. kole PVP sily s tureckým Besiktasom Istanbul. Kým Prešovčania by sa najskôr predstavili pred svojimi fanúšikmi, Košičania na palubovke súpera.


MUŽI

Pohár EHF - 2. kolo (prvé zápasy 30. septembra/1. októbra - odvety 7./8. 10. 2006):

postupujúci z dvojice Tatran Prešov (SR) / HB Dudelange (Lux.) - Jugopetrol Železničar Niš (Srb.)


Pohár víťazov pohárov - 2. kolo (prvé zápasy 30. septembra/1. októbra - odvety 7./8. 10. 2006):

Besiktas JK Istanbul (Tur.) - postupujúci z dvojice 1. MHK Košice (SR) / PGU Tiraspoľ (Mold.)


ŽENY

Liga majstrov - 2. predkolo (14./15. 10. - 21./22. 10.):

postupujúci z dvojice IK Sävehof (Švéd.) / Iuventa Michalovce (SR) - HK Dinamo Volgograd (Rus.)


Pohár EHF - 2. kolo (14./15. 10. - 21./22. 10.):

nepostupujúci z dvojice IK Sävehof (Švéd.) / Iuventa Michalovce (SR) - postupujúci z dvojice Youth Union Athienou (Cyp.) / Zeeman Vastgoed SEW (Hol.)


Súvisiace články