Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Premýšľal som nad samovraždou. Hviezda Barcelony bola na dne

Andrés Iniesta vyhral s Barcelonou Ligu majstrov štyri razy. (Autor: TASR/AP)
Prémiový obsah
Pavol Spál|28. apr 2020 o 20:07

Fenomenálny futbalista opísal depresie.

BRATISLAVA. Chýba mu pigment a jeho bledá pokožka medzi opálenými Španielmi kričala.

V Barcelone šéfoval aj fenomenálnemu Lionelovi Messimu. Andrés Iniesta (35 r.) vyhral všetko, po čom každý futbalista túži.

Slávny tréner Pep Guardiola tvrdil, že Iniesta má DNA futbalového génia.

„Keď hráte s Barcelonou, nemusíte si všímať útočníkov, ale Iniestu. On je najväčšie nebezpečenstvo. Najlepší na svete,“ opísal ho legendárny kouč Alex Ferguson.

V dejinách futbalu nenájdete veľa hráčov, ktorí ho tromfnú v počte trofejí. Je majstrom sveta, európskym šampiónom i viacnásobným víťazom Ligy majstrov.

„Volal som ho Harry Potter, ktorý s prútikom robí, čo chce a kedy chce,“ opisoval ho bývalý tréner Barcelony Luis Enrique.

Iniesta vedel, čo sa dialo za ním a akým smerom má trieliť. „Nemal dve oči, ale štyri. Dve vpredu a dve vzadu,“ doplnil Enrique.

V novom dokumente "Andrés Iniesta - nečakaný hrdina" slávny futbalista priznal, že v lete roku 2009 mal hlboké depresie.

Hoci prežíval najúspešnejšie obdobie života, bol na dne. Deptali ho psychické ťažkosti.

„Vtedy som si len želal, aby už bola noc. Aby som si mohol vziať liek a zaspať, " odhalil jeden z najkreatívnejších futbalistov v dejinách futbalu.

Nevedel, čo sa s ním deje

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Súvisiace články