Gianni Infantino.
Gianni Infantino. (Autor: TARS/AP)
TASR|20. apr 2021 o 11:38

FIFA nemôže súhlasiť s elitárskou spoločnosťou.

MONTREUX. Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino je zásadne proti plánom na vytvorenie Európskej Superligy.

Zainteresovaným klubom pohrozil bližšie nešpecifikovanými sankciami a potvrdil, že FIFA podporuje odmietavý postoj Európskej futbalovej únie (UEFA) k novej súťaži.

"V pondelok sme sa dopočuli o vojne, o zločine. Sú to hrozné slová a ešte strašnejšie sú, keď ich počujete v súvislosti s hrou, ktorú máme všetci tak radi. Chcem, aby bolo jasné, že FIFA je organizácia založená na skutočných hodnotách športu.

Nemôžeme súhlasiť s elitárskou spoločnosťou, ktorá sa chce odtrhnúť od existujúcich inštitúcií, líg, asociácií, UEFA a FIFA," vyhlásil Infantino na utorňajšom 45. kongrese UEFA vo švajčiarskom Montreux.

Dvanásť elitných klubov ohlásilo vznik konkurenčnej súťaže pre Ligu majstrov a UEFA pohrozila sankciami aj ich hráčom. Hrozí im napríklad zákazom reprezentovať svoje krajiny.

"Keď si niekto vyberie takúto cestu, musí počítať s dôsledkami. Každý je zodpovedný sám za seba. To znamená, že buď ste tu, alebo tam. Nemôžete byť napoly tu a napoly tam. Nechcem však o tom radšej ani rozmýšľať," dodal Infantino podľa agentúry DPA.

Nachádzate sa tu: