Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Zo Slovákov je najvyššie Čajkovič. Američan Hughes je očakávanou draftovou jednotkou

Maxim Čajkovič (v strede) v reprezentačnom drese. (Autor: TASR)
SITA|22. jan 2019 o 11:03

Zaujal aj brankár Hlavaj.

NEW YORK. Centrálna skautingová organizácia (CSS) zverejnila v pondelok rebríček mladých hokejistov v súvislosti s júnovým draftom nováčikov v zámorskej NHL.

Poradiu po polovici sezóny medzi korčuliarmi pôsobiacimi v zámorí kraľuje Američan Jack Hughes, v hodnotení brankárov je najvyššie jeho krajan Spencer Knight.

Na európskych klziskách skautov zatiaľ najviac zaujal Fín Kaapo Kakko, v kategórii gólmanov je na prvom mieste Rus Piotr Kočetkov.

Najväčšími nádejami slovenského hokeja na najbližšom drafte sú útočník Maxim Čajkovič a brankár Samuel Hlavaj. Informácie priniesol oficiálny web NHL.

Hlavaj je v rebríčku CSS na druhom mieste medzi brankármi, ktorí pôsobia v Európe, keďže väčšinu doterajšej sezóny strávil v projekte HK Orange 20.

Po juniorskom svetovom šampionáte však zamieril do tímu americkej zámorskej súťaže USHL. Z hráčov v poli je najvyššie útočník Čajkovič, ktorý nastupuje za Saint John Sea Dogs v QMJHL. V poradí korčuliarov hrajúcich v zámorí figuruje na 59. pozícii.

Šance ďalších slovenských hokejistov objaviť sa na júnovom drafte sú podstatné menšie. V rebríčku korčuliarov nastupujúcich v Severnej Amerike sa nachádzajú obranca Oliver Turan (146. miesto) a útočník Oliver Okuliar (207.).

Medzi brankármi je Samuel Vyletelka na 29. pozícii v 31-člennom zozname. V európskom poradí figurujú obrancovia Andrej Golian (71.) s Matejom Ilenčíkom (100.) a útočníci Michal Mrázik (87.), Dominik Sojka (97.), Nicolas Ferényi (116.), Filip Čenka (118.) a Adrián Valigura (123.).

Súvisiace články