Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Hrbatý: Po rokoch máme jedinečnú šancu

Slovenskí tenisti Dominika Cibulková a Dominik Hrbatý na archívnej snímke. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 3. apr 2014 o 10:41

Podľa toho, ako som videl Thiema hrať v Miami, budú mať naši chlapci čo robiť, aby ho porazili, povedal.

BRATISLAVA. Slovenský daviscupový rekordér Dominik Hrbatý vidí papierovú situáciu pred bratislavským zápasom Slovensko - Rakúsko v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára (4. - 6. apríla) nepatrne v prospech hostí.

Domácim by podľa neho mohli pomôcť prípadné taktické šachy, ktoré vyvstávajú zo situácie, formátu tejto súťaže a debutu jednotky hostí.

Rakúšania sú miernymi favoritmi

"Myslím si, že Rakúšania sú miernymi favoritmi. Majú momentálne dobre hrajúceho Thiema a do štvorhry Peyu. Thiem je veľký talent rakúskeho tenisu. Podľa toho, ako som ho videl hrať v Miami, budú mať naši chlapci čo robiť, aby ho porazili. Máme jedinečnú šancu po rokoch znova hrať o svetovú skupinu," povedal Hrbatý.

"Veľmi sa mi páči rozmýšľanie Miloša Mečířa - na piatok postaviť dvojicu Lacko, Martin. Lukáš by hral proti rakúskej dvojke a Andrej s Thiemom. Pre Thiema to bude premiéra a ak by hral proti renkingovo oveľa nižšie postavenému hráčovi, mohlo by ho to viac zviazať. Bol by totiž väčším favoritom ako proti Lackovi."

Andrej Martin lepšie ako Martin Kližan

"Tenista môže v Davis Cupe zahrať horšie ako na turnajoch, pretože je pod veľkým psychickým tlakom z reprezentovania, ale môže si počínať aj o dve triedy lepšie pod vplyvom vyhecovanosti," pokračoval Hrbatý.

"Milošov možný plán dať hrať Andreja Martina aj z dôvodu, že Martin Kližan má málo času na aklimatizáciu, je správny. Andrej by nemal čo stratiť, mohol by sa ukázať a k tomu sa rozohrať pred štvorhrou, ktorá asi bude najdôležitejším bodom zápasu," dodal Hrbatý.

Hrbatý dúfa, že Slováci si v septembri zahrajú o návrat medzi elitu: "Chalanom veľmi držím palce a dúfam, že sa budú tešiť z víťazstva. Dúfam, že na jeseň budem môcť byť pri ich boji o postup medzi šestnásť najlepších tímov sveta."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články