Nevídaný počin. Hráčovi sa posmievali vlastní fanúšikovia, opustil ihrisko

Ilustračná fotorafia. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 29. aug 2018 o 15:58

Napokon ho rozhodca vylúčil.

ORLANDO. Juhoafrický futbalista Thamsanqa Gabuza z tímu Orlanda Pirates predviedol nečakané divadlo počas utorkového zápasu tamojšej najvyššej súťaže na pôde Black Leopards (2:1).

Po posmeškoch od vlastných fanúšikov opustil uprostred duelu ihrisko.

Tridsaťjedenročný útočník nepremenil v úvode zápasu svoje veľké šance a priaznivci Orlanda mu adresovali výsmešné pokriky.

V 34. minúte sa však veľkou mierou pričinil o gól svojho tímu, keď si jeho center tečoval do vlastnej siete súperov obranca.

Za 25 rokov mojej trénerskej kariéry som toto nezažil. No na druhej strane, privítali by sme viac podpory.

Milutin Sredojevič, tréner mužstva

Gabuza následne bežal smerom k tribúne, kde boli fanúšikovia Pirates. Sarkasticky im zatlieskal, hodil medzi nich svoj dres a odišiel z hracej plochy, pričom signalizoval striedanie.

Tréner Milutin Sredojevič ho chcel zastaviť a nahnevane na neho kričal.

"Za 25 rokov mojej trénerskej kariéry som toto nezažil. No na druhej strane, privítali by sme viac podpory," uviedol Sredojevič. Informovala o tom agentúra AP.

V druhom polčase sa však Gabuza na ihrisku opäť objavil a situácia nabrala opäť nečakaný spád. Mal obviazanú nohu a tvrdil, že hraciu plochu opustil pre zranenie.

Hlavný rozhodca mu ale hneď ukázal žltú kartu za vyzlečenie dresu, následne nasledovala druhá za nepovolené opustenie ihriska a Gabuzu musel vylúčiť.