Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor
Generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. po prílete klubu z Faerských ostrovov. (Autor: Pavol Zachar - TASR)
Ivan Mriška|24. aug 2020 o 11:02

Zápas bude zrejme kontumovaný.

BRATISLAVA. Členovia prvej výpravy futbalového klubu Slovan Bratislava, ktorá uplynulý pondelok odletela na Faerské ostrovy, sa po návrate na Slovensko podrobili v priebehu nedele testom na Covid-19. Všetci majú negatívne výsledky. Informáciu priniesla oficiálna klubová stránka.

Slovan neodohral na Faerských ostrovoch zápas prvého predkola Ligy majstrov proti domácemu Kĺ Klaksvík, keďže po pozitívnom teste v prvej výprave aj druhej výprave miestne úrady nariadili hráčom a členom realizačného tímu karanténu. O postupujúcom by v pondelok mala rozhodnúť UEFA.

„Po nepríjemných udalostiach z posledného týždňa nás teší, že celá pondelková výprava má negatívne testy na Covid-19. Vďaka tejto skutočnosti sa naši hráči a realizačný tím budú môcť vrátiť do tréningového procesu.

Výsledky testov len potvrdzujú náš názor, že na Faerských ostrovoch nám domáce úrady účelovo a neférovo zamedzili nastúpiť na zápas. Z výsledkov testov vyplýva, že ak by naša oficiálna žiadosť o pretestovanie výpravy našla pochopenie, vyšli by hráči ako negatívni a mohli by zasiahnuť do hry.

Po negatívnych výsledkoch rovnako ako účelové a diskriminačné vyznieva rozhodnutie faerských úradov o karanténe len pre hráčov a realizačný tím. Výsledky testov posielame aj na UEFA ako ďalší argument k nášmu protestu voči krokom faerských úradov,“ citovala stránka generálneho riaditeľa klubu Ivana Kmotríka mladšieho.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články