Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Hráči Guadalajary dostali za nevhodné oslavy finančné pokuty

SITA|21. okt 2011 o 15:05

GUADALAJARA 21. októbra (SITA, Reuters) - Vedenie mexického futbalového klubu Guadalajara potrestalo finančnou pokutou dvoch svojich hráčov, ktorí sa podujali osláviť gól inscenovanou mafiánskou popravou.

GUADALAJARA. Vedenie mexického futbalového klubu Guadalajara potrestalo finančnou pokutou dvoch svojich hráčov, ktorí sa podujali osláviť gól inscenovanou mafiánskou popravou.

Scéna, pri ktorej jeden z hráčov akoby vystrelil do hlavy druhého, vyvolala v krajine, ktorú trápia násilnosti gangov, vlnu negatívnych ohlasov. Útočníci Marco Fabián de la Mora, autor hetriku v nedeľňajšom zápase s Estudiantes UAG, a Alberto Medina musia zaplatiť 50 000 mexických pesos, v prepočte asi 3700 amerických dolárov.

"Úprimne ľutujem to, čo sa stalo. Po zhliadnutí videozáznamu som pocítil hnev a hanbu za to, že som znevažoval ľudský život. Oslavovať futbal je krásne, ale už nikdy sa nemôže zopakovať niečo takéto. Rodinám všetkých mexických obetí patrí moja najhlbšia sústrasť," povedal De la Mora na štvrtkovej tlačovej konferencii, pričom zároveň daroval jednému sirotincu milión pesos.

Súvisiace články