Štvrtok, 29. júla, 2021Meniny má Marta

Hráč Opavy sa nakazil koronavírusom, českú ligu predčasne ukončia

Lopty cez prestávky dezinfikujú. (Autor: TASR/AP)
TASR|23. júl 2020 o 14:00

Celý tím musel nastúpiť do karantény.

PRAHA. Česká futbalová liga sa nedohrá. Dôvodom je, že jeden z hráčov Opavy sa nakazil koronavírusom a celý tím musel nastúpiť do karantény.

V nadstavbovej skupine o záchranu odložili všetky zápasy štvrtkového 4. kola.

Pre koronavírus prerušili súboje o udržanie sa v súťaži už druhýkrát, predtým sa problém vyskytol v družstve MFK Karviná.

Skupinu o titul stihli dohrať už 7. júla, uskutočnili sa aj všetky stretnutia kvalifikácie o postup do Európskej ligy.

Tím Opavy sa vráti z izolácie až po 3. auguste, teda po poslednom možnom dátume, ktorý určila Európska futbalová únia (UEFA) pre dokončenie všetkých líg v Európe.

Uplatní sa schválený postup Ligovej futbalovej asociácia (LFA), podľa ktorého nik nevypadne. Z II. ligy postúpia dva tímy a budúci ročník sa bude týkať 17 účastníkov. LFA to oficiálne potvrdí v piatok.

"S ohľadom na nemožnosť dohrať všetky stretnutia v stanovenom najneskoršom termíne, bude Ligový výbor v najbližších dňoch nútený rozhodnúť o ukončení súťažného ročníka bez určenia konečného poradia mužstiev. Neznamená to, že by Slavia prišla o titul.

Platí aj to, že Plzeň, Sparta, Jablonec a Liberec sú účastníci európskych súťaží, ale oficiálne tabuľka pre ročník 2019/2020 nebude existovať," uviedla LFA.

Česi už stanovili dátum štartu budúcej sezóny, ktorým je 22. august. Správu priniesol server idnes.cz.

Súvisiace články