Hráč AS Rím sa po vlastnom góle rúhal Bohu, disciplinárka mu udelila trest

Futbalista AS Rím Bryan Cristante (vpravo) na ilustračnom zábere. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. dec 2020 o 13:09

V Taliansku sa to nestalo prvýkrát.

Vlastný gól nájdete od času 2:35 min.

BRATISLAVA. AS Rím vyhral v nedeľu na pôde Bologne hladko 5:1, ale zápas sa nezaobišiel bez disciplinárneho trestu pre hráča hostí Bryana Crisanteho.

A prišiel k nemu vskutku kurióznym spôsobom.

Za stavu 3:0 pre Rimanov si Crisante v 24. minúte strelil vlastný gól a v súvislosti s tým vypustil z úst niečo, čo disciplinárna komisia najvyššej talianskej futbalovej súťaže označila za rúhanie sa voči Bohu.

Dvadsaťpäťročný Talian, ktorý hráva na poste stredného obrancu či stredopoliara, si preto odpyká jednozápasový trest v Serie A.

"Športový sudca dostal formálnu správu o počínaní hráča Bryana Crisanteho. Futbalista vyslovil rúhavý, čo je zjavné z televíznych záberov a zvukového záznamu. Bolo to identifikovateľné a počuteľné bez akýchkoľvek pochybností," píše sa vo vyhlásení disciplinárnej komisie najvyššej talianskej súťaže.

Nejde však o prvý podobný trest.

Stredopoliar Udinese Rolando Mandragora bol za podobný incident potrestaný v roku 2018 a o rok neskôr dostali zákaz za škaredé slová voči Bohu aj Francesco Magnanelli z tímu Sassuolo a Matteo Scozzarella z Parmy.

Svoje o tom vie aj tréner Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini, ktorý bol potrestaný za to, že konkrétne povedal: "Boh je sviňa."

Informuje o tom aj web givemesport.com.

Súvisiace články