Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Hossa sa vráti v deň Handzušovej premiéry

Michal Handzuš (vľavo) a Marián Hossa (Autor: TASR)
SITA|4. apr 2013 o 10:02

Michal Handzuš nastúpi vo štvrtom útoku s Marcusom Krugerom a Brandonom Bolligom.

CHICAGO. Slovenský hokejový útočník Marián Hossa sa vo štvrtok vráti po doliečení do zostavy tímu NHL Chicago Blackhawks.

Trenčiansky odchovanec absentoval v ostatných siedmich zápasoch pre problémy v hornej časti tela, podľa zámorských médií mohlo ísť o rameno.

Hossa je pripravený nastúpiť vo štvrtok proti St. Louis, v tomto súboji by mal debutovať aj Michal Handzuš.

"Na stredajšom tréningu som sa cítil dobre, nie je dôvod, aby som čakal ďalej," povedal pre Chicago Sun-Times Hossa. Počas prípravnej jednotky korčuľoval na pravom krídle vedľa Brandona Saada a Jonathana Toewsa. S mužstvom absolvoval už viacero kontaktných tréningov, ale posledné zápasy nehral.

Slovenský krídelník utrpel 18. marca v zápase s Coloradom nešpecifikované zranenie v hornej časti tela. V tejto sezóne nastúpil na 28 stretnutí s bilanciou 13 gólov a 10 asistencií.

Michal Handzuš pri obnovenej premiére v drese Chicaga nastúpi vo štvrtom útoku s Marcusom Krugerom a Brandonom Bolligom.

Tréner Joel Quenneville sa až tesne pred súbojom rozhodne, či Handzuš bude centrom alebo pravým krídelníkom v tejto formácii. Vzhľadom na jeho úspešnosť na vhadzovaniach (55,6 %) by však mohol hrať v strede, keďže Krueger je v tejto činnosti štatisticky horší (45,1 %).

Handzuš, ktorý na tréningu korčuľoval na pravom krídle, si naposledy obliekol dres Chicaga ešte v sezóne 2006/07, v ktorej pre zranenie nastúpil len na osem stretnutí. Následne zamieril do Los Angeles.

"V súčasnosti je to už iný klub. Pamätám si, že vtedy chodilo na zápasy 10-tisíc divákov, teraz je to úplne iné. Klub išiel výkonnostne i profesionálne hore. Teraz budem hrať tam, kde ma bude tím potrebovať. Vždy chcem pomôcť mužstvu. Môžem hrať na krídle, v strede, kdekoľvek je to potrebné. Prišiel som do skvelého tímu a nič lepšie ma nemohlo postretnúť," uviedol Handzuš.

Tréner Quenneville má pripravených pre Banskobystričana niekoľko úloh. "Je to variabilný hráč, prospešný na vhadzovaniach. Je šikovný a môžeme ho využiť na viacerých miestach," hovorí Quenneville, ktorý už Handzuša trénoval v minulosti tri sezóny v St. Louis.

"Veľa ma naučil a je skvelé, že môžem hrať opäť pod jeho vedením. Teším sa, že som v Chicagu," doplnil pre Daily Herald Handzuš.

Súvisiace články