Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Hospová so zraneným kolenom šesť týždňov mimo

SITA|Publikované 4. jan 2009 o 21:35

Rakúskemu zjazdovému lyžovaniu bude po najlepšej slalomárke predchádzajúcich dvoch sezón Marlies Schildovej, pre ktorú sa ročník 2008/2009 predčasne skončil už v októbri.

ZÁHREB. Rakúskemu zjazdovému lyžovaniu bude po najlepšej slalomárke predchádzajúcich dvoch sezón Marlies Schildovej, pre ktorú sa ročník 2008/2009 predčasne skončil už v októbri, dlhodobo na svahoch chýbať aj Nicole Hospová. Priebežne šiesta pretekárka v celkovom poradí Svetového pohára totiž mala predpoludním ťažký pád pri rozcvičke pred nedeľňajším slalomom SP v chorvátskom Záhrebe a utrpela zranenie ľavého kolena. S číslom jeden potom nenastúpila na štart.

"V nepatrnej rýchlosti, prakticky zo stoja, nedobrovoľne urobila salto. Následne mala značné bolesti pri akomkoľvek pokuse zaťažiť to koleno - nemohla s ním hýbať. Veľké bolesti signalizujú veľkú indispozíciu," znepokojene povedal pre portál ORF šéftréner rakúskej reprezentácie žien Herbert Mandl.

Dvadsaťpäťročnú celkovú víťazku SP 2006/2007 Hospovú odviezli do záhrebskej nemocnice. Následné vyšetrenia potvrdili poškodenie kolenných väzov. Rodáčka z Bichlbachu bude pauzovať približne šesť týždňov a nezúčastní sa tak na februárových majstrovstvách sveta vo Val d'Isere (3.-15. februára 2009).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.