Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Tréner nitrianskych hokejbalistov dostal stopku na jeden a pol roka

HKB Nitrianski Rytieri. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 4. júl 2020 o 07:50

Mal inzultovať rozhodcu.

BRATISLAVA. Tréner HBK Nitrianski Rytieri Filip Francisty dostal od disciplinárnej komisie Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) jedenapolročný dištanc.

Dôvodom je z jeho strany hrubé porušenie disciplinárneho poriadku v nedeľnom zápase na ihrisku HBK Kométa Vrútky, kde Nitra prehrala 1:2.

"Po preskúmaní všetkých dôkazov a po prejednaní dostupných informácií od dotknutých strán, aktérov a svedkov, sa komisia jednohlasne rozhodla udeliť trest pre hrubé porušenie disciplinárneho poriadku.

Ako predseda DK SHbÚ, rovnako všetci členovia DK SHbÚ, nebudeme akceptovať podobné správanie sa funkcionárov na športovisku, či mimo neho.

Je neprípustné akékoľvek urážanie, vyhrážanie, pokus o inzultáciu a inzultácia rozhodcu pre akékoľvek či už opodstatnené alebo neopodstatnené subjektívne dôvody.

Pokiaľ existujú dôvody na preskúmanie výrokov a rozhodnutí rozhodcu v akomkoľvek zápase, alebo existuje osobná nevraživosť medzi účastníkmi zápasu a rozhodcom, treba výhradne postupovať podľa súťažného poriadku a to vzniesť sťažnosť alebo podnet na DK," píše sa v odôvodnení predsedu DK SHbÚ Dominika Vároša, ktoré zverejnila webstránka Slovenskej hokejbalovej únie.

Proti rozhodnutiu sa môže Francisty odvolať.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články