Majstrovstvá sveta v hokejbale - ženy - základná skupina:
Slovensko - Kanada 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 9. Desmierová (Tulková), 14. Fischerová (Dunlopová, Karpenková), 29. Brenningová (Juová), 30. Brenningová (Desmierová, Thomsonová)
Zostava SR: Zuziaková - Šulíková, Turcsányová, Žitňanská, Záborská, Štrbáková, Pravlíková, Dzurinová, Gáborčíková - Leskovjanská, Šimnová, Suráková, Paľová, Hájniková, Nemčeková, Veličková Rašková, Dobošová, Kolcunová, Staroňová, Záňová, Kochanová, Gauríková, Vršková
KOŠICE. Slovenské hokejbalové reprezentantky prehrali s Kanaďankami 0:4 v prvom vystúpení na domácich majstrovstvách sveta v Košiciach (14. - 22. júna).
Zverenky trénera Mariána Hambálka doplatili v Steel aréne na slabú efektivitu a od úvodu stretnutia ťahali za kratší koniec.
V 9. min otvorila skóre Elysia Desmierová a krátko pred prestávkou presne namierila aj Reagan Fischerová.
Program Sloveniek v základnej skupine MS:
Sobota 15. 6.: USA - Slovensko (14.30)
Pondelok 17. 6.: Veľká Británia - Slovensko (17.00)
Utorok 18. 6.: Slovensko - Česko (14.30)
Zámorský tím definitívne zlomil zápas až v závere druhej tretiny, keď Eddie Brenningová dvakrát v priebehu 98 sekúnd prekonala slovenskú brankárku Danielu Zuziakovú.
Domáce hráčky napriek veľkej snahe už nedokázali skorigovať nepriaznivý stav.
Reprezentantky Slovenska odohrajú najbližší duel na svetovom šampionáte v sobotu 15. júna, keď od 14.30 h nastúpia proti hráčkam USA.
Hlasy:
Marián Hambálek, tréner SR: "Nehrali sme vôbec to, čo sme si povedali. Nedostupovali sme k hráčkam, som sklamaný. Ale máme mladé družstvo a musíme nejaké veci jednoducho dostať dievčatám do hláv. "
Patrícia Dzurinová, najlepšia hráčka SR: "Kanaďanky boli aktívnejšie, mali lepší pohyb, naopak, toto bola naša slabina. Musíme sa viac vyvarovať aj vylúčeniam. Verím, že sa poučíme a v ďalšom zápase podáme oveľa lepší výkon."
















