Do kempu sa nedostal, ale žiari v juniorke. Žlnka sa stal prvou hviezdou duelu

Adam Žlnka v zápase Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2023.
Adam Žlnka v zápase Slovensko - Fínsko na MS v hokeji do 20 rokov 2023. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|30. sep 2023 o 07:04

Vyznamenali sa aj Slováci v Green Bay.

NEW YORK. Adam Žlnka sa stal ústrednou postavou zápasu medzi jeho Waterloo a Dubuque v noci z piatka na sobotu v severoamerickej juniorskej USHL. Na výhre sa podieľal dôležitými gólmi.

Strelil ich v 40. a 58. minúte. Jeho Black Hawks vďaka nim zmazali dvojgólové manko a vynútili si predĺženie a nájazdy, v ktorých rozhodli o víťazstve.

Žlnka sa stal prvou hviezdou zápasu. Proti nemu nastúpil Juraj Pekarčík, ktorý zaznamenal dve strely a dve mínusky.

Rodáka z Detvy draftovali v roku 2022 v 7. kole Arizona Coyotes. Na kemp sa v tomto roku nedostal.

Naďalej sa darí aj spoluhráčom z Green Bay Gamblers, Liborovi Nemcovi a Adamovi Gajanovi. Spoločne prispeli k výhre ich tímu nad vývojovým programom USA.

Gamblers vyhrali 6:2. V čase 56:57 sa presadil Nemec, ktorý strelil gól v každom z doterajších stretnutí a po troch zápasoch má na konte rovnaký počet gólov. Opäť skóroval v presilovke.

Brankár Gajan ešte v prebiehajúcej sezóne neprehral. Pochytal 27 striel. Sezónne štatistiky si drží na skvelých hodnotách, po troch stretnutiach má 92,9-percentnú úspešnosť zákrokov.

V akcii bol ešte jeden brankár, Samuel Urban. Z 31 striel súpera kryl tri, ale nezabránil prehre Sioux City proti Tri-City 2:5.

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»USHL»Do kempu sa nedostal, ale žiari v juniorke. Žlnka sa stal prvou hviezdou duelu