Tomáš Tatar (vpravo) a Ross Colton sa radujú z gólu.
Tomáš Tatar (vpravo) a Ross Colton sa radujú z gólu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|14. nov 2023 o 06:50

Kouč Edmontonu zažil víťazný debut.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar prežil vydarenú noc. Tréneri ho preradili do druhej formácie k Ryanovi Johansenovi a Jonathanovi Drouinovi a on sa odvďačil dvomi asistenciami.

Prispel nimi k výhre Colorada na ľade Seattlu 5:1.

Prvý bod zaznamenal v 35. minúte. Tečoval strelu Devona Toewsa. Tento pokus ešte brankár Daccord zachytil, no na dorážku Rossa Coltona bol prikrátky.

Druhú asistenciu získal v 45. minúte. Avs držali protivníka zavretého v obrannom pásme. Cale Makar po jeho prihrávke švihom prestrelil protivníkovho brankára.

Tatar v zápase odohral 12 minút a 17 sekúnd, zaznamenal plusku a tri strely na bránku.

Dve asistencie mu vyniesli post priebežne najproduktívnejšieho Slováka sezóny. Pozbieral ich už 6, na prvý gól v ročníku zatiaľ čaká.

Štvorbodový Draisaitl

Trénerovi Krisovi Knoblauchovi vyšla premiéra na lavičke Edmontonu Oilers. Pred domácimi fanúšikmi si pripísal prvé víťazstvo.

"Olejári" zdolali New York Islanders 4:1. Leon Draisaitl strelil gól a pridal tri asistencie, Connor McDavid zaznamenal gól a asistenciu.

"Dostal som puk zo zápasu, bol to krásny pocit. Ale pred zápasom som mal trochu zmiešané pocity z toho, že dostanem jeden puk, hoci mám dve deti. Nakoniec mi ich teda dali dva, aby bol každý spokojný," povedal po zápase.

Jeho asistentom je Paul Coffey. Ten sa priamo z lavičky díval na to, ako Leon Draisaitl prekonal jeho zápis v počte štvorbodových zápasov v drese Oilers. Už ich má 24.

NHL - základná časť - 14. november:

Edmonton - NY Islanders 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 15. Draisaitl (Nurse, Hyman), 48. Hyman (McDavid, Draisaitl), 50. McDavid (Draisaitl), 58. Kane (Draisaitl) – 1. Barzal (Horvat, Pulock)

Brankári: Skinner 32/33 - Sorokin 28/31

Seattle - Colorado 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)

Góly: 7. B. Tanev (Dunn, Wennberg) – 33. Rantanen (MacKinnon, Toews), 35. Colton (Tatar, Toews), 45. Makar (Tatar, C. Jones), 50. Drouin (MacKinnon, Drouin), 57. Ničuškin (Makar, MacKinnon)

Brankári: Daccord 26/31 - Georgijev 18/19

/Tomáš Tatar (Colorado) odohral 12 minút a 17 sekúnd, zaznamenal dve asistencie, plusku a tri strely na bránku/