Ivan Fedotov.
Ivan Fedotov. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|2. apr 2024 o 06:55

Auston Matthews utvoril nové historické prvenstvo.

NEW YORK. Jediným Slovákom v akcii v NHL bol v noci na utorok Erik Černák. Nastúpil na domácom ľade v zápase Tampy Bay a Detroitu.

Jeho tím však prehral 2:4. Ani raz nevyhrával. Na gól Kanea síce odpovedal Cirelli a na zásah Fabbriho Stamkos, ale záver stretnutia bol vďaka Perronovi a Raymondovi v réžii "červených krídel".

Slovenský bek strávil na ľade 18 minút a 15 sekúnd, zaznamenal plusový bod a šesť bodyčekov.

Obor v bránke s pochvalou

Debutový zápas v NHL odchytal ruský brankár Ivan Fedotov. Nastúpil od druhej tretiny v dueli jeho Philadelphie a New Yorku Islanders.

Pochytal 19 z 21 striel. "Letci" prehrali 3:4 po predĺžení. Fedotov sa s 202 centimetrami stal najvyšším brankárom v histórii súťaže.

"Jediný hráč naozaj hral - brankár," povedal po zápase tréner John Tortorella, ktorý nebol spokojný s nikým okrem Fedotova.

Matthews s novým rekordom

Sidney Crosby sa stal len druhým hráčom v histórii, ktorý odohral 19 sezón s priemerom vyšším ako bod na zápas. Vyrovnal rekord Waynea Gretzkého.

Významne sa pričinil o výhru Pittsburghu 5:2 v New Yorku. Proti Rangers strelil dva góly.

V drese Los Angeles zažil debut v NHL útočník Akil Thomas. "Králi" však prehrali vo Winnipegu 3:4.

Toronto zdolalo Floridu 6:4. Auston Matthews k tomu dopomohol dvomi presnými zásahmi. Už ich má 62, čo je nový klubový rekord v počte gólov v jednom ročníku.

NHL - základná časť - 2. apríl:

Columbus - Colorado 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 30. Marčenko (Gudbranson, J. Gaudreau), 35. A. Nylander (Voronkov, Provorov), 39. A. Nylander (Bean, Gudbranson), 59. Sillinger (Texier, Marčenko) – 45. C. Wagner (Se. Walker, Lehkonen)

Brankári: Tarasov 45/46 - Annunen 21/24

NY Rangers - Pittsburgh 2:5 (0:2, 0:0, 2:3)

Góly: 51. Kakko (Fox, Panarin), 57. Roslovic (Zibanejad) – 1. Rust (Crosby, R. Smith), 11. Crosby (P. Joseph, Letang), 50. Bemström (Puljujärvi), 58. Rust (Carter, Letang), 60. Crosby

Brankári: Šesťorkin 15/18 - Nedeljkovic 28/30

Philadelphia - NY Islanders 3:4pp (1:2, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 5. N. Cates, 21. Sanheim, 60. Frost (Drysdale, Konecny) – 13. M. Martin (MacLean, Reilly), 13. Horvat (Barzal, Cizikas), 38. Lee (Romanov), 62. Nelson (Palmieri)

Brankári: Ersson 4/6, Fedotov 19/21 - Varlamov 30/33

Tampa Bay - Detroit 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 29. Cirelli (Hagel), 46. Stamkos (Point, Kučerov) – 21. P. Kane (Larkin, DeBrincat), 44. Fabbri (Compher), 58. Perron (Seider, Compher), 59. Raymond

Brankári: Vasilevskij 28/31 - Lyon 34/36

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18 minút a 15 sekúnd, zaznamenal plusový bod a šesť bodyčekov/

Toronto - Florida 6:4 (2:0, 3:1, 1:3)

Góly: 14. N. Robertson (Knies), 15. Matthews (Brodie), 22. Bertuzzi (Matthews, Domi), 29. Kämpf, 35. Knies (Holmberg, N. Robertson), 60. Matthews – 21. Montour (Verhaeghe), 43. Tarasenko (Mikkola, Luostarinen), 52. Reinhart (Tarasenko, Barkov), 59. Bennett (Tarasenko, M. Tkachuk)

Brankári: Samsonov 26/30 - Bobrovskij 11/16, Stolarz 6/6

St. Louis - Edmonton 3:2pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 29. B. Schenn (Faulk, Hayes), 42. B. Schenn (Kapanen, Hayes), 63. Saad – 8. Ekholm (C. Brown, Carrick), 55. Draisaitl (McDavid, Ekholm)

Brankári: Binnington 35/37 - Skinner 26/29

Winnipeg - Los Angeles 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)

Góly: 12. Perfetti (DeMelo, Connor), 32. Monahan (Morrissey, Connor), 37. Morrissey (Perfetti, Connor), 54. Perfetti (Pionk, Schmidt) – 13. Arvidsson (Moore, Doughty), 26. Fiala (Gavrikov), 34. Kopitar (Kempe, Gavrikov)

Brankári: Brossoit 25/28 - Talbot 28/32

San Jose - Seattle 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Góly: 15. Zetterlund, 26. Kostin (M. Vlasic, Zetterlund) – 1. Beniers (Bjorkstrand, Tolvanen), 12. Bjorkstrand (Tolvanen, Beniers), 18. Wright (Eberle, Schwartz), 60. McCann

Brankári: Blackwood 28/31 - Grubauer 24/26

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: NHL má nového najvyššieho brankára. Za Philadelphiu debutoval obrovitý Rus