Juraj Slafkovský sa so spoluhráčmi raduje z gólu.
Fotogaléria (13)
Juraj Slafkovský sa so spoluhráčmi raduje z gólu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|18. jan 2024 o 04:55

Oba slovenské talenty bodovali.

NEW YORK. V prvom vzájomnom súboji medzi Šimonom Nemcom a Jurajom Slafkovským na ľade New Jersey sa z výhry radoval druhý menovaný.

Canadiens vyhrali 3:2. Slafkovský k tomuto výsledku prispel 10. gólom v kariére, keď sa presadil v 13. minúte. Otvoril skóre, čoho svedkom bol priamo na ľade Nemec.

Slafkovský odohral 17 minút a 29 sekúnd, strelil gól, dvakrát vystreli, pripísal si plusku a blok.

O štyri a pol minúty viac času strávil na ľade Nemec. Zápas mu však nevyšiel. Hoci asistoval, bol na ľade pri všetkých inkasovaných góloch. Zaznamenal ešte tri strely, dva bloky a bodyček.

V kanadskom bodovaní Slovákov sa ale dotiahol na Adama Ružičku. Na 9 bodov potreboval 21 zápasov, teda o 15 menej ako útočník Calgary, ktorému v tejto štatistike patrí medzi krajanmi štvrtá pozícia.

+14

V druhom zápase sa stretli Florida a Detroit. Na horúcom ľade v Sunrise sa radovali hostia.

O víťazstve "červených krídel" rozhodol v predĺžení Dylan Larkin. V drese Panthers skóroval Sam Reinhart, ktorý ťahá osemzápasovú gólovú sériu.

Fotogaléria zo zápasu New Jersey - Montreal (NHL, 18. január)

NHL - základná časť - 18. január:

Florida - Detroit 2:3 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 26. Reinhart (Lundell, Kulikov), 32. Forsling (Bennett) – 32. Rasmussen (Määttä, Copp), 47. Fabbri (Rasmussen, Määttä), 62. Larkin (Gostisbehere, Perron)

Brankári: Bobrovskij 27/30 - Lyon 32/34

New Jersey - Montreal 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 41. L. Hughes (Hischier, Meier), 42. Holtz (Nemec, Mercer) – 13. Slafkovský (Caufield), 35. J. Roy (Monahan, Armia), 56. Caufield (Monahan, Harris)

Brankári: Daws 22/25 - Montembeault 28/30

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 21 minút a 53 sekúnd, pripísal si asistenciu, tri mínusové body, tri strely, dva bloky a bodyček/

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 17 minút a 29 sekúnd, strelil gól, dvakrát vystreli, pripísal si plusku a blok/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Slafkovský skóroval, keď bol Nemec na ľade. Mladíci odohrali prvý vzájomný zápas