Juraj Slafkovský na striedačke.
Juraj Slafkovský na striedačke. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|26. jan 2024 o 06:10

Šimon Nemec odohral vyše 20 minút.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens dosiahli víťazstvo v noci zo štvrtka na piatok na domácom ľade proti New Yorku Islanders. Zvíťazili tesne 4:3.

Zásluhu mal na tom i slovenský mladík Juraj Slafkovský. Ten bodoval v 8. minúte pri otváracom presilovkovom zásahu.

Kapitána Suzukiho našiel pri akcii na jeden dotyk pred bránkou. Išlo o jeho 13. asistenciu a 19. bod v sezóne, siaha na prvú dvadsaťbodovú sezónu v kariére.

Proti "ostrovanom" odohral odohral 12 minút a 44 sekúnd, pripísal si asistenciu a dva bodyčeky.

Zaplietol sa do hromadnej strkanice, z ktorej odišiel bez helmy. Ako ukázali zábery z lavičky Canadiens, keď sa na ňu dostal, posmešne vykrikoval na jedného zo súperov: "Sklapni. Čo akože urobíš?"

Trénerom Isles je legendárny brankár Patrick Roy. Ten sa ako kouč vrátil do NHL len nedávno.

V Bell Centre mu venovali búrlivý potlesk. "Je skvelé vidieť, že nezabúdajú, kto čo urobil pre tento tím," pochválil vlastných priaznivcov Slafkovský.

"Dnes sme mali dobrý štart, ale potom sa Islanders dostali na koňa. Chvalabohu máme Monahana," zhodnotil priebeh duelu.

Nemec si zahral s Hughesom

V akcii bol aj jeho rovesník Šimon Nemec. Jeho New Jersey Devils nestačili na Carolinu, prehrali 2:3.

Prebrali sa neskoro. Po dvoch tretinách totiž domáci viedli 3:0 po góloch Aha, Teräväinena a Staala. "Diabli" skórovali až v 46. minúte zásluhou Dowlinga a tri sekundy pred koncom upravil stav stretnutia Bratt.

Nemec strávil na ľade 20 minút a 20 sekúnd. Pripísal si dve strely na bránku a bol vylúčený za nedovolené bránenie.

Duel začal v páre s Kevinom Bahlom. Po druhej dvadsaťminútovke ho však dali dokopy s Lukeom Hughesom.

Oilers vyhrávajú zaradom

Edmonton Oilers sa stali piatym klubom v dejinách NHL, ktorý vyhral 15 zápasov v rade.

V noci zo štvrtka na piatok zdolali Chicago Blackhawks 3:0. Dvomi gólmi a asistenciou k tomu prispel kapitán Connor McDavid, ktorý ťahá 17-zápasovú bodovú šnúru.

Boston zdolal Ottawu 3:2, keď v predĺžení rozhodol kapitán tímu Brad Marchand. Kanadský útočník skóroval v štvrtom zápase za sebou a strelil svoj 396. gól v drese Bruins, čím sa osamostatnil na piatom mieste klubovej histórie a predbehol Raya Bourqua.

"Je to výnimočné. Snažím sa nemyslieť na míľniky, ale teším sa z toho. Nikdy by som nepovedal, že to v kariére dotiahnem tak ďaleko. Máme v tíme fenomenálnych hráčov, od ktorých sa je čo učiť," povedal Marchand.

David Pastrňák strelil 31. gól v sezóne a pridal aj asistenciu. Bruins viedli 2:0, ale "senátori" zásluhou Thomasa Chabota a Vladimira Tarasenka dostali duel do extračasu.

Nikita Kučerov prispel troma bodmi (1+2) k víťazstvu Tampy Bay nad Arizonou 6:3 a s 83 bodmi sa vrátil na prvé miesto v produktivite NHL pred Nathana MacKinnona (Colorado).

Gól a asistenciu zaznamenali Steven Stamkos a Brayden Point, v drese "bleskov" stále chýbal zranený Erik Černák.

Stamkos sa stal 66. hráčom v histórii a šiestym aktívnym, ktorý nazbieral 1100 bodov (535+566). Prvý gól v NHL strelil Mitchel Chaffee a zvýšil na 5:1 pre "blesky".

Coyotes pred zápasom získali z waiver listiny z Calgary Adama Ružičku, ale slovenský útočník premiéru v drese "kojotov" ešte neabsolvoval.

NHL - základná časť - 26. január:

Detroit - Philadelphia 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)

Góly: 22. Larkin (Raymond), 28. Seider (Raymond), 31. Copp (Rasmussen, Petry)

Brankári: Lyon 30/30 - Ersson 14/17

Montreal - NY Islanders 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Góly: 8. Suzuki (Slafkovský, Monahan), 12. Caufield (Suzuki), 13. Monahan (Matheson, Montembeault), 58. Monahan (Jos. Anderson, Caufield) – 24. Horvat (Barzal, Dobson), 55. Barzal (Dobson, Palmieri), 57. Palmieri (Dobson, Horvat)

Brankári: Montembeault 43/46 - Varlamov 22/26

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 12 minút a 44 sekúnd, pripísal si asistenciu a dva bodyčeky/

Ottawa - Boston 2:3pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 40. Chabot (Batherson, Stützle), 57. Tarasenko (Chabot, Norris) – 19. Pastrňák (McAvoy, Coyle), 29. Frederic (Zacha, Pastrňák), 62. Marchand (Coyle)

Brankári: Korpisalo 20/23 - Swayman 35/37

Tampa Bay - Arizona 6:3 (2:1, 3:1, 1:1)

Góly: 1. D. Raddysh (Hagel, Cirelli), 20. Point (Kučerov), 28. Kučerov (Stamkos, Hedman), 33. Stamkos (Kučerov, Point), 36. Chaffee (Crozier, Lilleberg), 48. Glendening (Chaffee) – 9. Keller (J. Brown, McBain), 37. Durzi (Keller, Schmaltz), 52. Crouse (L. Cooley)

Brankári: Vasilevskij 17/20 - Ingram 31/37

Carolina - New Jersey 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: 2. S. Aho II (Teräväinen, Slavin), 23. Teräväinen (Bunting, S. Aho II), 24. J. Staal (Skjei, Jarvis) – 46. Dowling (Holtz, Tierney), 60. Bratt (L. Hughes)

Brankári: Raanta 23/25 - Daws 9/12, Vaněček 11/11

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 20 minút a 20 sekúnd, pripísal si dve strely na bránku a dve trestné minúty/

Dallas - Anaheim 4:3pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 3. Duchene (Marchment, Seguin), 27. Cr. Smith, 51. Heiskanen (Harley), 61. Harley – 16. Vaakanainen (Lundeström, Silfverberg), 22. Terry (Henrique), 41. Silfverberg (Lundeström)

Brankári: Oettinger 18/21 - Gibson 40/44

Minnesota - Nashville 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)

Góly: 33. Eriksson Ek (Kaprizov, Zuccarello), 57. Boldy (Faber, Kaprizov) – 42. A. Carrier (Trenin, Sherwood), 43. F. Forsberg (O'Reilly, Josi), 52. Josi (O'Reilly, Nyquist)

Brankári: Gustavsson 25/28 - Saros 22/24

Calgary - Columbus 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Góly: 8. Weegar (Mangiapane, Coleman), 15. Zary (Coronato, R. Andersson) – 3. Činachov (Werenski, Sillinger), 12. Severson, 27. Texier (Voronkov), 54. Voronkov (Fantilli, Severson), 59. Fantilli (Činachov)

Brankári: Markström 27/30 - Tarasov 28/30

Edmonton - Chicago 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 22. McDavid (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 47. Hyman (McDavid, Draisaitl), 59. McDavid (Draisaitl)

Brankári: Pickard 27/27 - Mrázek 31/33

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Krásne našiel kapitána. Slafkovský súčasťou gólovej akcie, siaha na míľnik