Slovenský obranca Šimon Nemec (vpravo) sa teší so svojimi spoluhráčmi.
Fotogaléria (8)
Slovenský obranca Šimon Nemec (vpravo) sa teší so svojimi spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|14. jan 2024 o 06:55

V noci zo soboty na nedeľu bodoval aj Tomáš Tatar.

NEW YORK. Bol skalopevný v defenzíve, klasicky výpomocný v ofenzíve a k tomu pridal aj ďalší bod.

Šimon Nemec odohral v NHL ďalší vynikajúci zápas. Podľa grafu GameScore merajúceho prínos hráčov pre tím v jednotlivých zápasoch na základe pokročilých štatistík bol najlepším hráčom New Jersey Devils.

Tí odohrali v noci zo soboty na nedeľu zápas na ľade Floridy. Zvíťazili 4:1 a napravili si chuť po dvoch prehrách.

Slovenský mladík k tomu prispel asistenciou pri otváracom góle v stretnutí. Odohral 18 minút a 23 sekúnd, zaznamenal dve plusky, strelu na bránku a blok.

Druhým bodujúcim Slovákom bol Tomáš Tatar zo Seattlu. Pri výhre 7:4 nad Columbusom taktiež zaknihoval asistenciu pri góle Eberleho.

Na ľade strávil 16 minút a 8 sekúnd, pripísal si plusový bod a bodyček.

Najvyťažovanejším slovenským hokejistom v NHL bol Martin Fehérváry. Pri výhre Washingtonu 3:2 nad New Yorkom Rangers odohral 23 minút a 11 sekúnd, uštedril dva hity, raz vystrelil na bránu a zápas ukončil s jedným plusovým bodom.

Slušnú porciu času dostal aj Juraj Slafkovský. Odohral 20 minút a 34 sekúnd pri prehre Montrealu proti Edmontonu 1:2 po predĺžení. V stretnutí dvakrát zablokoval strelu a pridal bodyček.

Fotogaléria: Juraj Slafkovský v zápase Montrealu s Edmontonom

S podobnými číslami ukončili zápas Calgary proti Vegas slovenskí útočníci Flames Martin Pospíšil a Adam Ružička. Radovali sa z víťazstva 3:1.

Prvý menovaný odohral 13 minút a 47 sekúnd, pripísal si plusku, strelu na bránku a dva bodyčeky. Odsedel si dvojminútový trest za nešportové správanie.

Ružička strávil na ľade 8 minút a 46 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelecký pokus, dva bodyčeky a blok.

NHL - základná časť - 14. január:

Washington - NY Rangers 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Góly: 18. Mantha (McMichael), 47. Dowd (Je. Kuzněcov, Carlson), 49. Oshie (D. Strome, Edmundson) – 14. Fox (Cuylle, Kreider), 26. Fox

Brankári: Lindgren 25/27 - Quick 18/21

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 23 minút a 11 sekúnd, uštedril dva hity, raz vystrelil na bránu a zápas ukončil s jedným plusovým bodom/

Buffalo - Vancouver 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 23. Lafferty (Zadorov)

Brankári: Luukkonen 22/23 - Demko 26/26

Ottawa - San Jose 5:4 (2:1, 2:2, 1:1)

Góly: 5. Giroux (B. Tkachuk, Zub), 10. Chabot (Tarasenko, Stützle), 28. B. Tkachuk (Batherson, Stützle), 33. Batherson (Zub, Stützle), 60. Tarasenko (Zub, Stützle) – 13. Duclair (Barabanov, Ferraro), 24. M. Vlasic (Duclair, Granlund), 27. Labanc (Ferraro, Hoffman), 57. Zadina (Hertl, Ferraro)

Brankári: Korpisalo 14/18 - Blackwood 36/41

Florida - New Jersey 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 40. Reinhart (M. Tkachuk, Montour) – 4. Holtz (Nemec, Lazar), 15. Bratt (M. McLeod), 24. Haula, 60. Marino

Brankári: Bobrovskij 18/21 - Daws 36/37

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 18 minút a 23 sekúnd, zaznamenal asistenciu, dve plusky, strelu na bránku a blok/

Carolina - Pittsburgh 3:2pp (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 7. Pesce (S. Aho II), 10. Martinook (Chatfield), 62. Pesce (Teräväinen, Jarvis) – 47. Guentzel (Crosby, Rust), 60. Rust (E. Karlsson, Letang)

Brankári: Raanta 38/40 - Jarry 32/35

Columbus - Seattle 4:7 (2:2, 1:2, 1:3)

Góly: 2. Provorov (Fantilli), 13. Provorov (Marčenko, Peeke), 25. Marčenko (A. Boqvist, J. Gaudreau), 53. Bemström (K. Johnson, Peeke) – 12. Eberle (Larsson, Tatar), 16. McCann (Bjorkstrand), 30. Kartye (Dunn, Gourde), 34. Bjorkstrand (McCann, Schultz), 47. McCann (Schwartz, Dumoulin), 49. Dumoulin (Schultz, Wennberg), 59. Tolvanen (Gourde, Bjorkstrand)

Brankári: Tarasov 29/35 - Daccord 31/35

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 16 minút a 8 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod a bodyček/

Detroit - Los Angeles 5:3 (1:1, 4:0, 0:2)

Góly: 3. Larkin (Perron), 30. Larkin (P. Kane), 37. Fabbri (Sprong, Veleno), 38. P. Kane (DeBrincat, Petry), 40. Copp (Fischer, Petry) – 7. Byfield (Kopitar, Fiala), 44. Dubois (Laferriere, Danault), 46. Byfield (Kopitar, Fiala)

Brankári: Lyon 33/36 - Talbot 22/27, Rittich 3/3

Montreal - Edmonton 1:2pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 2. Caufield (Suzuki, Matheson) – 41. Draisaitl (Foegele, E. Kane), 63. Bouchard (McDavid, Draisaitl)

Brankári: Montembeault 39/41 - Skinner 23/24

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20 minút a 34 sekúnd, dvakrát zablokoval strelu a pridal bodyček/

Tampa Bay - Anaheim 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly: 26. Hedman (Stamkos, Kučerov), 31. Stamkos (Point, Kučerov), 35. Stamkos (Kučerov, D. Raddysh), 50. de Haan, 59. Hagel (Paul, Perbix) – 34. Vatrano (Fowler, R. Strome)

Brankári: Vasilevskij 19/20 - Dostál 36/41

Toronto - Colorado 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)

Góly: 7. Domi, 11. Rielly, 16. Liljegren – 26. Drouin (Colton, MacKinnon), 34. Rantanen (Girard), 48. Cogliano (Manson, L. O'Connor), 57. MacKinnon (Rantanen, Drouin), 60. Colton (R. Johansen, Kiviranta)

Brankári: Jones 28/32 - Georgijev 26/29

Winnipeg - Philadelphia 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 15. Atkinson (Poehling), 23. Atkinson (Frost, York)

Brankári: Hellebuyck 34/36 - Ersson 35/35

Chicago - Dallas 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

Góly: 33. Katchouk (Sanford) – 43. Duchene (Hintz, J. Robertson), 55. Marchment (Dadonov, Hanley), 60. Pavelski (Hintz, Benn)

Brankári: Mrázek 27/29 - Oettinger 20/21, Wedgewood 14/14

Minnesota - Arizona 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Góly: 6. Kerfoot (Keller, Durzi), 12. Bjugstad (Kesselring), 18. Bjugstad (Crouse, Zucker), 22. Keller (Durzi, McBain), 27. Bjugstad (Zucker, Stecher), 41. Keller (McBain, Schmaltz)

Brankári: Gustavsson 13/18, Fleury 14/15 - Ingram 38/38

Nashville - NY Islanders 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 56. Evangelista (McDonagh, Tomasino), 60. A. Carrier (Lauzon, F. Forsberg), 60. Pärssinen (Josi) – 52. Pageau (Dobson, Clutterbuck)

Brankári: Saros 24/25 - Sorokin 25/27

St. Louis - Boston 3:4pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 7. Hayes (Kapanen, Leddy), 31. Neighbours (Kyrou, Thomas), 55. Sundqvist (Perunovich, B. Schenn) – 6. Marchand (Coyle), 27. McAvoy (J. Boqvist, J. van Riemsdyk), 48. Marchand (Pastrňák, J. van Riemsdyk), 62. McAvoy (Pastrňák)

Brankári: Binningron 31/35 - Swayman 20/23

Vegas - Calgary 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 49. Stephenson (Stone, Martinez) – 12. Coleman (Backlund, R. Andersson), 14. Kadri (Zary), 38. Backlund (Mangiapane, Coleman)

Brankári: Thompson 23/26 - Markström 31/32

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 13 minút a 47 sekúnd, pripísal si plusku, strelu na bránku a dva bodyčeky, odsedel si dvojminútový trest/

/Adam Ružička (Calgary) odohral 8 minút a 46 sekúnd, zaznamenal mínusku, strelecký pokus, dva bodyčeky a blok/