Juraj Slafkovský.
Juraj Slafkovský. (Autor: Sportnet - Sébastien Gervais)
Oh my Hockey|31. okt 2023 o 06:20

Anaheim po silnom závere vyhral aj bez vylúčeného trénera.

NEW YORK. Juraj Slafkovský má aj po deviatich zápasoch v novej sezóne NHL na konte jedinú asistenciu. Základné štatistiky si na ľade Vegas rozšíril iba o mínusový bod.

Slovenský mladík odohral pri prehre 2:3 po samostatných nájazdoch 14 minút a dve sekundy. Pripísal si bodyček.

Novinári si všimli jeden komický moment. Na zábere sa objavil sediac vedľa svojich spoluhráčov na malej barovej stoličke.

V druhej tretine stretnutia dostal dvojminútový trest. Protihráča zasiahol vysokou hokejkou. Paradoxne sa na trestnej lavici radoval, keďže počas oslabenia skóroval Sean Monahan.

Na prvý bod v sezóne zatiaľ čaká aj obranca Erik Černák. Pri prehre Tampy Bay po predĺžení proti Seattlu strávil na ľade 23 minút a 8 sekúnd, pripísal si dva bodyčeky a tri bloky.

Seattle nastrieľal domácim tri góly už v prvom dejstve, a to podľa kouča Jona Coopera zlomilo zápas. "Hrali sme dostatočne bojovne, aby sme vybojovali bod, ale toto je NHL," vyjadril sa.

Prekvapivý hetrik v Arizone

Arizona Coyotes v noci z pondelka na utorok rozstrieľali Chicago Blackhawks. Vyhrali suverénne 8:1.

Jedným zo strojcov úspechu bol Michael Carcone. Strelil prvý hetrik v NHL, hoci pred ním v lige nastrieľal iba 7 gólov.

Dokopy zaznamenal štyri body, rovnako ako Jack McBain, ktorý zaknihoval dva góly a dve asistencie.

Skóre stretnutia síce otvoril Connor Bedard už po 28 sekundách, no potom sa duel zmenil na galapredstavenie v podaní "kojotov". Tí prerušili dva zápasy trvajúcu sériu prehier.

Uctili si bývalého spoluhráča

Anaheim Ducks vyhrali na ľade trápiaceho sa Pittsburghu 4:3. Zvládli to napriek tomu, že od konca druhého dejstva hrali bez vylúčeného trénera Grega Cronina.

Tomu sa nepáčilo rozhodnutie rozhodcov neuznať gól na 3:1. Arbitri ho vykázali pre nešportové správanie.

"Ospravedlnil som sa našim hráčom. Povedal som, že som nás pokojne mohol pripraviť o dva body. Nehrali sme úplne najlepšie, ale aj tak sme vyhrali," povedal po zápase.

Hrdinom Ducks sa stal 12 sekúnd pred koncom mladík Mason McTavish. V oslabení prekonal brankára Jarryho a rozhodol o dvoch bodoch a štvrtej výhre v rade pre Ducks.

"Tučniaci" si pred stretnutím uctili pamiatku tragicky zosnulého Adama Johnsona. Absolvovali minútu ticha a na prilby si nalepili jeho iniciály a číslo. Bývalý útočník Pittsburghu zomrel v Anglicku potom, čo mu protihráč korčuľou preťal krčnú tepnu.

NHL - základná časť - 31. október:

Boston - Florida 3:2pp (0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 24. Marchand (DeBrusk, Coyle), 48. McAvoy (Pastrňák, Zacha), 64. Zacha – 7. Barkov (Reinhart, Mikkola), 16. Reinhart (Barkov)

Brankári: Ullmark 35/37 - Bobrovskij 23/26

Philadelphia - Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 16. Tippett (Couturier), 19. Hathaway (Deslauriers, Laughton) – 4. Noesen (Svečnikov, Orlov), 30. Bunting (Noesen), 57. Teräväinen (Bunting, Kotkaniemi)

Brankári: Hart 30/33 - Andersen 26/28

Pittsburgh - Anaheim 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Góly: 3. E. Karlsson (Malkin, R. Smith), 40. Malkin (E. Karlsson, Crosby), 42. Zohorna (D. O'Connor, Eller) – 9. Silfverberg (Max Jones, Mintjukov), 32. Vatrano (Fowler, McTavish), 44. McTavish (R. Strome, Mintjukov), 60. McTavish (Henrique)

Brankári: Jarry 23/27 - Gibson 6/7, Dostál 33/35

Tampa Bay - Seattle 3:4pp (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 14. Jeannot (H. Fleury, D. Raddysh), 24. Barré-Boulet (Hagel, Jeannot), 55. Hagel (Cirelli, Barré-Boulet) – 13. Dumoulin (Schultz, Schwartz), 14. Gourde (Yamamoto), 16. Yamamoto (Schwartz, Tolvanen), 63. McCann (Dunn, Bjorkstrand)

Brankári: Johansson 39/43 - Grubauer 34/37

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 23 minút a 8 sekúnd, pripísal si dva bodyčeky a tri bloky/

NY Islanders - Detroit 3:4pp (0:0, 1:0, 2:3 - 0:1)

Góly: 39. Cizikas (Horvat), 42. Dobson (Engvall), 56. Horvat (Barzal, Dobson) – 48. Sprong (Rasmussen, Walman), 50. Walman (Seider, Raymond), 52. Compher (Seider, Copp), 62. Raymond (Compher)

Brankári: Sorokin 32/36 - Husso 38/40

Winnipeg - NY Rangers 2:3pp (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 20. D. Gustafsson (Perfetti), 46. Ehlers (Perfetti, Scheifele) – 19. Panarin (Trouba, K. Miller), 54. Kreider (Fox, Panarin), 65. Zibanejad (Panarin, K. Miller)

Brankári: Hellebuyck 23/26 - Šesťorkin 27/29

Dallas - Columbus 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Góly: 1. Harley (J. Robertson, Hintz), 26. Hintz (J. Robertson, Lundkvist), 43. Duchene (R. Suter, Marchment), 53. Dadonov (W. Johnston, Benn), 57. W. Johnston (Dadonov, Benn) – 5. Voronkov (Sillinger, K. Johnson), 14. Severson (Fantilli, Werenski), 58. Kuraly (Provorov, Olivier)

Brankári: Oettinger 22/25 - Merzlikins 28/32

Arizona - Chicago 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)

Góly: 3. Carcone (L. Cooley, Durzi), 14. J. Brown (McBain, Kerfoot), 16. Carcone (Crouse, Bjugstad), 25. Carcone (Boyd), 27. McBain (Kerfoot, O'Brien), 32. Durzi (Carcone, Boyd), 36. O'Brien (McBain, Maccelli), 51. McBain (Kerfoot) – 1. Bedard (Korchinski, S. Jones)

Brankári: Ingram 31/32 - Söderblom 15/22, Mrázek 10/11

Vegas - Montreal 3:2sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 16. Cotter (W. Karlsson, Pietrangelo), 39. W. Carrier (Stephenson, Eichel), rozh. náj. Theodore – 26. Monahan, 56. Suzuki (Harvey-Pinard, Caufield)

Brankári: Hill 27/29 - Montembeault 24/26

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 14 minút a 2 sekundy, zaznamenal mínusku, bodyček a menší trest/